لیزر لیپولیز برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ معرفی گردیده و توسط FDA  به تصویب رسید. محبوبیت این روش به جای لیپوساکشن روز به روز در حال گسترش است. لیزر لیپولیز نیاز دارد که شما بعد از انجام این روش درمانی برای سوزاندن انرژی های جدیدی که بدن شما بدست آورده اید، فعالیت داشته باشید.

لازم است به این نکته توجه داشته باشید که این روش به متوقف کردن افزایش وزن شما کمکی نکرده و بدین منظور باید تغییری در سبک رژیم غذاییتان داشته باشید.

لیزر لیپولیز بر اساس جذب فوتون های نور قرمز و مادون قرمز توسط کروموفورهای میتوکندری است که منجر به افزایش پتانسیل غشای میتوکندری، مصرف اکسیژن، آدنوزین تری فسفات (ATP) و گونه های فعال اکسیژن (ROS) شده و نیتریک اکساید (NO) را رها می سازد. عوامل رونویسی تکثیر سلول های ایمنی را تقویت ساخته که منجر به ترویج بقای سلولی، تکثیر سلولی و مهاجرت سلولی می شود.

افزایش آدنوزین تری فسفات باعث فعال شدن آبشاری از عوامل دیگر می شود که لیپازهای سلولی و آنزیم های تبدیل کننده تری گلیسرید را تحریک ساخته و تری گلیسریدها  را به اجرای اسیدهای چرب و گلیسرول می شکنند که هر دوی این مواد از غشای سلولی بافتهای چربی عبور می کنند.

لیزر لیپولیز از یک نرخ مشخصی از تابش استفاده می کند که هیچ افزایش دمای قابل توجهی در بافت بدن ایجاد نکرده و تغییرات ساختاری در بافت مشاهده نمی شود. بعد از گذشت ۴ دقیقه از تابش لیزر ۸۰ درصد چربی ها از بافت چربی رها می شوند و تقریبا بعد از گذشت ۶ دقیقه در معرض تابش قرار گرفتن، تقریبا تمامی چربی ها از بافت چربی آزاد می گردند.

مزایای روش لاغری با لیزر لیپولیز چیست؟

*نتیجه فوری

*غیرتهاجمی

*بودن هیچ تزریق

*مشخص کردن مناطق درمانی مورد هدف

*بدون تورم، کبودی و یا مناطق فرورفتگی درمان

*کاملا بدون درد

*بدون عوارض جانبی

*کاهش سلولیت

*کاهش سلول های چربی، بازسازی سلول، بهبود گردش خون

عوارض جانبی لیزر لیپولیز چیست؟

در جهان مکمل های کاهش وزن، مهم است همیشه به یاد داشته باشید که جایگزین های طبیعی همیشه به معنای هیچ واکنش منفی نیست. با اجرای هر روش، خطر ابتلا به یک عارضه جانبی بالقوه وجود دارد، در حالی که عوارض جانبی لیزر لیپولیز شایع نیستند، با این وجود این بدین معنا نیست که هیچ یک از کاربران نباید هیچ مشکلی داشته باشند.

۱- التهاب پوست

التهاب پوستی واکنش پوست به یک محرک خاص است که باعث می شود پوست دچار خارش، سوزش، یا التهاب گردد. در برخی موارد، ممکن است زخم ها و یا موارد دیگری وجود داشته باشد که می تواند در نتیجه هر شرایط پزشکی دیگری به وجود آمده باشد. موقعیت، رنگ پوست وظاهر کلی معمولا می تواند در تشخیص این موضوع کمک کننده باشد.

۲- جوش

جوش منطقه ای است که در آن پوست متورم و یا تحریک شده باشد. جوش ها ممک است قرمز، دردناک و خارش دار بوده، و گاهی اوقات به تاول پوستی منجر شوند.

۳- بی حسی

بی حسی از دست دادن احساس در یک قسمت از بدن است. به طور معمول، بی حسی با یک تعداد کمی از اثرات دیگر مانند سوزن سوزن شدن و یا سوزش ترکیب می شود. که البته این بی حسی تهدیده کننده حیات به حساب نمی آیند.

۴- تغییر رنگ پوست

تغییر رنگ پوست رخ می دهد که بدن تولید ملانین خیلی زیاد یا خیلی کم است. ملانین رنگدانه مسئول برای پوست، مو و رنگ چشم است. هنگامی که بدن تولید بیش از حد، می توانید پوست تیره تر به نظر می رسد.

عوارض جانبی لیزر لیپولیز با لیزر بسیار نادر است، اما تظاهراتی از قبیل تغییر رنگ پوست، بثورات جلدی، بی حسی در برخی افراد ممکن است به جود بیاید.

افراد با شرایط پزشکی زیر می توانند تحت این روش درمانی قرار بگیرند، اما باید تاییده گروه پزشکی را داشته باشند:

-حامل HIV

-دیابت (نوع ۱ – کنترل شده ، نوع ۲)

-تخمدان پلی کیستیک

-مشکلات هورمونی

-زخم های معده

-ایمپلنت های فلزی

-شرایط روحی و روانی

-آنافیلاکسی

-ضایعات تشخیص داده نشده

-مصرف داروهای ضد تشنج

-بدون درمان یا تحت درمان برای افسردگی بالینی

-داشتن اختلالات پوستی حساس به نور

-داشتن عمل جراحی اخیر و یا جزئی (کمتر از ۶ هفته قبل)

-آسیب های اخیر (منتظر عمل جراحی / درمان)

-هر اختلال در سیستم عصبی (مولتیپل اسکلروزیس، بیماری پارکینسون)

-فلج بل

مراقبت های قبل و بعد از لیزر لیپولیز

مشاوره همیشه برای حصول بهترین نتیجه لازم است. مهم است که حداقل ۲ ساعت تا حداکثر ۴ ساعت قبل از این روش درمانی چیزی نخورید. علاوه براین برای مدت حداقل ۲ ساعت تا حداکثر ۴ ساعت بعد از این روش درمانی نباید غذا و نوشیدنی های با کالری بالا مصرف کنید، تنها مقدار زیادی آب بنوشید. توجه داشته باشید مصرف مقدار متوسط آب قبل از درمان و مقدار فراوان بعد از این روش توصیه می شود.

دکتر مجید نجفی بورد تخصصی درد و بیهوشی

لاغری موضعی لیزر لیپولیز ، لاغری سریع با لیزر لیپولیز ، کاهش وزن با لیزر لیپولیز ، لیزر کم توان لیپولیز ، لاغری با لیپولیز


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم