کاشت مو به روش FUT یک روش کاشت موی با کیفیت است که امکان تشخیص را غیر ممکن خواهد ساخت.

تعریف روش کاشت مو به روش FUT

۲۵ سال قبل، جراحان مو با استفاده از سوراخ های ۳ تا ۴ میلی متری اینکار را انجام می دادند و اغلب نتایج بسیار زیبایی حاصل نمی شد. در ده سال گذشته، برش گرافت مو به آرامی انجام شده اما مطمئنا جایگزین این روش گردیده است. از سال ۱۹۹۵، به منظور جلوگیری از ایجاد زخم های خطی، فولیکول ها به طور مستقیم از پوست سر استخراج شده و از پانچ میکروی تقریبا به پهنای حدود ۰٫۹ تا ۱٫۲ میلی متر استفاده می شود. این آخرین گام به جلو در فرآیند پیوند مو می باشد که به اصطلاح تکنیک استخراج واحد فولیکولار نامیده می شود که در کاشت مو به روش FUT به کار می رود.

مزایای روش غیر جراحی کاشت مو FUT

کاشت مو به روش FUT جایگزین تکنیک های کلاسیک نیست، اما دارای مزایای بسیار جالب مکملی می باشد.

اول از همه، اگر در کاشت مو به روش FUT هر گونه زخمی ایجاد شود، در مدت کمی برطرف می شود(به شکل لکه های سفید تحت پوشش مو) روند بهبودی زخم بسیار سریع است: نوار برداشته شده با گرافت ها از پوست در واقع بدون هیچ گونه اثری از مداخله رشد خواهند کرد.

دوم از همه در کاشت مو به روش FUT منطقه ای که در آن مو را می توان حذف کرد بزرگتر از میزان تکنیک های کلاسیک است.

سوم، در کاشت مو به روش FUT موهای بدن نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرند، برای مثال موهای نیم تنه یا ران توسط مردان برداشته می شود. در نهایت، ما همچنین می توانیم گرافت ها را در یک اسکار سابق مرتبط با پیوند قبلی، اغلب پیوند بزنیم.

همچنین کاشت مو به روش FUT اجازه یک توزیع خوب از مو در پوست سر را می دهد. در واقع، به عنوان ما کاهش هماهنگ تراکم ناحیه دهنده را انجام می دهیم در حالی که تراکم منطقه دریافت کننده را بالا می بریم، ما می توانیم تعادل توزیع مو را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.

معایب روش کاشت مو به روش FUT

ساعت جراحی در حال حاضر کاملا طولانی است، اما کیفیت پوست را همچنین تسهیل خواهد بخشید و یا کار را پیچیده خواهد ساخت. شما باید بدانید که به طور متوسط مقدار گرافت ها به ۱۸۰۰ و ۲۰۰۰ FU، در طول یک روز به عملکرد میزان درجه سختی کار و مهارت و چابکی جراح محدود شده است. بیماران در نتیجه باید پیش بینی کنند چند روز بعد از عمل جراحی نتیجه همان یک جلسه طولانی روش کلاسیک از ۳۰۰۰ گرافت در یک روز به دست می آورند. به طور کلی در کاشت مو به روش FUT ناحیه دهنده باید تراشیده شود، که گاهی اوقات می تواند یک مسئله برای بیماران خاص باشد.

چه کسانی می توانند کاندید کاشت مو به روش FUT شوند؟

  • بیمارانی که دوست دارند موهای آنها در منطقه دهنده کوتاه شود و یا افرادی که در یک روز ممکن است کوتاهی تمامی موهای خود را در نظر بگیرند.
  • بیمارانی که تنها نیاز به یک پیوند موی کوچک دارند، برای مثال برای مخفی کردن اسکار ایجاد شده روی صورت یا یک پیوند ابرو.
  • بیمارانی که یک ناحیه دهنده فقیر داشته اما دیگر بخش های بدن مودار است و می توان موی آنها را مورد استفاده قرار داد.
  • بیمارانی که مایل به مخفی کردن اسکار پیوند موی FUT قبلی دارند.
  • افراد ورزشکاری که نمی توانند فعالیت ورزشی خود را به مدت طولانی کاهش دهند.

کاشت موی بدن

موهای بدن مو در مردان، در قفسه سینه، در شانه ها، پشت و ماهیچه ساق پا یافت می شود. هنگامی که کیفیت منطقه دهنده مو به نسبت فقیر است و یا در زیر پیوند موی قبلی کم پشت شده، مو از این نواحی بدن استفاده می شود. پیوند موی بدنی با این وجود با محدودیت هایی انجام می شود.

موهای بدن اغلب دارای قطر بسیار پایین تر از مو بر روی سر دارند. که اغلب به تنهایی رشد می کنند، به طوری که معمولا به معنای پیوند موی تکی است. علاوه بر این، موهای بدن معمولا زمان بیشتری برای رشد نیاز دارند.

اگر چه موهای بدنی که در پوست سر گذاشته رشد کمی دارند، با این وجود آنها هرگز به طول یک مو طبیعی دست پیدا نمی کنند.

این موارد توضیح می دهد که چرا اغلب نتایج با جذابیت کمتری در مورد پیوند مو کلاسیک دیده می شود.

دکتر مجید نجفی متخصص بيهوشى و درد در تهران

گروه پزشکی زیبایی و کاهش درد ایده آل شو


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم