آیا شما وقت و انرژی زیادی برای رفع موهای زائد خود با استفاده از روش هایی مثل تیغ زدن، موم انداختن، یا بند انداختن صرف می کنید؟ آیا به دنبال یک روش راحت تر و با درد کمتر برای رفع موهای زائد صورت ، بدن،چانه،پشت لب ، پا و … خود هستید؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، لیزر موهای زائد می تواند یک روش مناسب برای شما در این رابطه باشد.

امروزه هزاران مرد و زن از این روش درمانی برای رفع موهای زائد خود استفاده می کنند و لیزر موهای زائد توانسته یک روش جایگزین برای روش های قدیمی تر موجود در این رابطه در اختیار این افراد قرار دهد. به این ترتیب کلینیک ما یک انتخاب موثر و با هزینه مناسب برای رفع موهای زائد با لیزر در اختیار بیماران قرار می دهد که سطح ناراحتی آن حداقل است و دستیابی به نتایج دائمی در این حوزه را برای افراد متقاضی تضمین می نماید.

لیزر موهای زائد یک روش سریع، آرام و موثر برای حذف موهای زائد به صورت دائمی می باشد. در این کلینیک متخصصان از دستگاه های مخصوص و موثرترین سیستم رفع موهای زائد برای انجام این کار استفاده می کنند.با توجه به طراحی این سیستم حتی برای پوست های حساس، امکان استفاده بی خطر از آن برای تمام نقاط بدن وجود دارد و به این ترتیب می توان به حداکثر نتایج درمانی ممکن دست یافت.

تمام ابزارهای مورد استفاده برای لیزر موهای زائد در این کلینیک دارای یک سیستم خنک کننده دینامیک هستند که می تواند به حفاظت از پوست و حذف آرام و راحت موهای زائد کمک موثر نماید. علاوه بر این، کلینیک زیبایی قبا مناسب ترین قیمت ها را برای لیزر موهای زائد به مشتریان خود ارائه می کند.

با توجه به اینکه تمام موها دارای مرحله رشد فعال هم زمان نیستند، با یک جلسه درمانی نمی توان تمام موهای زائد موجود در یک نقطه از بدن را درمان کرد. به همین خاطر با گذر پیازهای مو از مرحله غیر فعال و دوره استراحت و بازگشت آنها به مرحله فعال رشد، بیمار با رشد مقداری از موهای زائد در ناحیه درمان شده مواجه خواهد شد. به همین خاطر لازم است برای درمان کامل هر ناحیه از بدن چهار تا شش جلسه لیزر درمانی برای بیمار استفاده شود.

لیزر درمانی

پس از هر جلسه درمان در کلینیک زیبایی قبا، شما باید محل درمان شده را از معرض نور خورشید دور نگه دارید و استفاده از هر نوع محصولات پوستی دارای مواد لایه بردار را متوقف نمایید. دلیل انجام این کار به خاطر این است که نور خورشید می تواند باعث تغییر رنگ پوست تا دو هفته پس از لیزر درمانی موهای زائد شود و استفاده از محصولات لایه بردار به خاطر حساس تر شدن پوست پس از درمان می تواند باعث ایجاد درد و التهاب احتمالی در پوست بیمار شود. به این ترتیب در صورتی که می خواهید در روزهای آفتابی از خانه خارج شوید، لازم است از کرم های ضد آفتاب با سطح SPF برابر با ۳۰ یا بیشتر بر روی پوست خود استفاده نمایید.

پرسش های متداول در مورد لیزر موهای زائد

۱- کدام یک از نواحی بدن را می توان با استفاده از لیزر درمان کرد؟

لیزر موهای زائد را می توان برای همه نقاط بدن مورد استفاده قرار داد. مشتریان خانم در این کلینیک اغلب درخواست لیزر موهای زائد در ناحیه بیکینی، زیر بغل، پاها، و صورت خود را دارند، در حالی که مشتریان مرد معمولاً به دنبال رفع موهای زائد در ناحیه کمر، سینه، صورت و پاها هستند.

۲- مزایای لیزر درمانی در مقایسه با سایر روش های حذف موهای زائد چیست؟

بر خلاف اصلاح کردن، موم انداختن، استفاده از مواد شیمیایی و بند انداختن، روش لیزر موهای زائد می تواند تاخیر بلند مدت در رشد موهای زائد و کاهش آنها را برای بیمار به همراه داشته باشد. در حقیقت لیزر موهای زائد سریع و موثر است. در حالی که استفاده از روش هایی مثل الکترولیز می تواند در هر بار یک موی خاص را درمان کند، امکان استفاده از لیزر برای پوشش سریع نواحی بزرگ بدن وجود دارد.

۳- احساس بیمار در هنگام لیزر موهای زائد چگونه است؟

لیزر موهای زائد معمولاً یک روش درمانی بسیار راحت است. در مقیاس ۱ تا ۱۰، اکثر بیماران مقدار ناراحتی ایجاد شده را از ۳ تا ۴ گزارش کرده اند. در حقیقت احساس بیماران در هنگام استفاده از این روش درمانی چیزی شبیه به بند انداختن بوده است. در صورتی که حساسیت پوست شما بیش از حد است، می توان برای این درمان از ژل های بی حسی استفاده کرد. به هر حال توجه داشته باشید که این سیستم یکی از معدود روش های مورد استفاده برای رفع موهای زائد است که نیازمند استفاده از ژل های بی حسی قبل از شروع درمان نیست.

۴- مدت زمان معمول درمان با استفاده از این روش چقدر است؟

با توجه به ناحیه درمان شده، لیزر موهای زائد می تواند فقط به چند دقیقه تا یک ساعت زمان نیاز داشته باشد. در این حالت نواحی خاص بدن که بیشتر از همه با استفاده از این روش تحت درمان قرار می گیرند (خط بیکینی، بالای لب، چانه، زیر بغل) معمولاً به کمتر از ۲۰ دقیقه زمان برای درمان نیاز دارند.

۵- امکان بازگشت فوری به فعالیت های عادی و شغلی پس از درمان وجود دارد؟

بله، شما می توانید بلافاصله پس از درمان فعالیت های عادی و شغلی خود را شروع کنید. پس از لیزر موهای زائد، ناحیه درمان شده ممکن است احساسی شبیه به آفتاب سوختگی خفیف برای ۲۴ ساعت یا بیشتر داشته باشد. همچنین در این حالت کمی قرمزی و ورم در اطراف پیازهای مو مشاهده می شود و این شرایط نشانه ای از واکنش مناسب ناحیه مورد نظر به روش درمانی می باشد. هر چند در این زمان لازم است از مصرف کرم های خاص همچون کرم های حاوی اسید گلیکولیک یا رتینوئیدها یا سایر موارد مانند آن اجتناب شود، استفاده از لوازم آرایشی به فاصله کوتاه پس از درمان بر روی ناحیه درمان شده بلامانع خواهد بود.

۶- تعداد جلسات مورد نیاز برای رفع کامل موهای زائد ؟

تعداد جلسات درمانی برای هر بیمار متفاوت است. معمولاً، بیمارانی که پوست روشن دارند به ۳ تا ۶ جلسه درمانی و بیماران دارای پوست تیره تر به ۴ تا ۸ جلسه درمانی نیاز دارند که فاصله تقریبی بین این جلسات می بایست ۴ تا ۸ هفته باشد تا به این ترتیب بتوان به نتایج رضایت بخش دست یافت. بطور میانگین اکثر بیماران می توانند پس از درمان ۵۰ تا ۹۰ درصد کاهش دائمی در موهای زائد خود را مشاهده نمایند.

دکتر مجید نجفی متخصص بيهوشى و درد در تهران


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم