اگر شما واقعا می خواهید پوست خود را جوان نگه دارید، باید مبانی مراقبت از پوست را به خوبی تمرین و اجرا کنید تا بتوانید چین و چروک پوست را کاهش دهید.

به پشت بخوابید.

هنگامی که شما در موقعیت های خاص شب می خوابید بعد از سپری شدن شب، خطوط خواب – چین و چروک در لایه های بالایی پوست ایجاد می شوند و به یکباره بعد از بیدارشدن از خواب محو نمی شوند. خوابیدن به یک طرف منجر به ایجاد چین و چروک در گونه ها و چانه می شود بنابراین برای کاهش چین و چروک به پشت بخوابید.

خوردن بیشتر ماهی قزل آلا

ماهی قزل آلا (به همراه دیگر ماهی های آب سرد) یک منبع عالی پروتئین هستند، یکی ازمنابعی که در کاهش چین و چروک نقش دارند. آن همچنین دارای مقدار زیادی از اسیدهای چرب امگا ۳ می باشد. کارشناسان می گویند اسیدهای چرب ضروری پوست را تغذیه کرده و آن را جوان نگه می دارند و می توانند در به کاهش چین و چروک کمک کند.

خیره نگاه نکنید. با عینک بخوانید!

هر تغییری در چهره که شما بیش تر و بیشتر آن را انجام دهید باعث می شود کار بیش از حد عضلات سطحی صورت در زیر سطح پوست شما شیار ایجاد کنند. در نهایت آن شیار چین و چروک می شود. بنابراین چشمان خود را باز نگه دارید. اگر برای خواندن نیاز به عینک دارید، از آن استفاده کنید و مورد عینک آفتابی هم همینطور. آنها می توانند پوست اطراف چشم شما را از آسیب نور خورشید محافظت کرده و چشمان شما را گسترده نگه دارند و در نهایت کاهش چین و چروک را به دنبال داشته باشند.

مصرف فراوان آلفا هیدروکسی اسیدها (AHAS)

این اسیدهای طبیعی لایه بالایی سلولهای مرده پوست دور می کنند. که به کاهش ظاهر خلل و سوراخ ها، خط های ریز و چین و چروک سطحی، به خصوص اطراف چشم کمک می کند. اشکال قوی تر از AHAs ممکن است به افزایش تولید کلاژن در پوست شما کمک کنند. که این پروتئین به پوست شما قدرت و استحکام می بخشد. استفاده از AHAS می تواند پوست شما را در برابر نور خورشید حساس تر کند، بنابراین برای کاهش چین و چروک از پوشش ضد آفتاب هر روز استفاده کنید.

صورت خود را بیش از حد نشویید.

لایه بیرونی آب و رطوبت پوست، روغن های طبیعی هستند که پوست را در برابر چین و چروک محافظت می کنند. اگر شما صورت خود را بیش از حد اغلب بشویید، شما اثر محافظت کنندگی این لایه را از بین خواهید برد. از یک صابون با مرطوب کننده، و یا یک ژل یا کرم پاک کننده به جای آن استفاده کنید.

ویتامین C شما را پوشش می دهد.

برخی مطالعات نشان داده اند که کرم های با ویتامین C می توانند میزان کلاژن ساخته شده توسط پوست شما را افزایش دهند. ویتامین C، در برابر صدمات ناشی از اشعه UVA و UVB محافظت کرده، و به کاهش قرمزی، لکه های تیره و پوست ناهموار کمک می کنند. شما همچنین مجبور به استفاده از محصول پوستی با نوع مناسب از ویتامین  C می باشید. اسید اسکوربیک ممکن است بهترین ماده برای تخفیف چین و چروک باشد.

سویا برای مراقبت از پوست

سویا ممکن است ظاهر پوست شما را بهبود بخشیده و همچنین از آن محافظت می کند. مطالعات نشان می دهد سویا اعمال شده به پوست و یا گرفته شده به عنوان یک مکمل (نه به عنوان مواد غذایی) ممکن است به محافظت در برابر نور و یا حتی التیام برخی آسیب های نور خورشید کمک کننده باشد. این ماده می تواند به ساختار و ثبات و استحکام پوست و کاهش چین و چروک پوست شما کمک کند.

کاکائوی قهوه یا کاکائوی تلخ

سعی کنید از یک نوشیدنی خوشمزه برای کاهش چین و چروک بچشید. یک مطالعه نشان می دهد که کاکائو با سطح بالایی از دو آنتی اکسیدان (اپی کاتچین و کاتچین) از پوست شما در برابر آسیب نور خورشید محافظت کرده، و جریان خون به سلول های پوست را بهبود می بخشد، رطوبت در پوست را نگه داشته، و به پوست ظاهری صاف و لطیف می بخشد.

علاوه بر موارد فوق برای کاهش چین و چروک می بایست:

از نور خورشید اجتناب کنید.

از یک کرم ضد آفتاب با پوشش سراسری استفاده کنید.

لباس های محافظ نور خورشید بپوشید (آستین بلند و شلوار).

سیگار نکشید.

از مرطوب کننده استفاده کنید.

دکتر مجید نجفی متخصص بيهوشى و درد در تهران


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم