درمان کمر درد و درد زانو

درمان کمردرد و زانو درد با ورزش (آموزش تصویری)

0

در زندگی امروزی کمردرد و زانو درد علاوه بر افراد مسن دامن گیر جوانان هم شده است. اگر به کمردرد و زانو درد مبتلا هستید حتما ورزش های زیر را انجام دهید.


ورزش برای درمان کمردرد

برای درمان کمردرد در حالتی که طاقباز خوابیده اید یکی از پاها را به سمت شکم خم کنید و ۵ ثانیه نگه دارید این کار را برای هر دو پا روزی سه نوبت هر نوبت ۱۰ بار انجام دهید.

مانند شکل فوق در حالیکه طاقباز خوابیده اید یکی از پاهایتان را به آرامی تا ۹۰ درجه بالا بیاورید و سپس به حالت اول برگردید. این کار را برای هر دو پا روزی سه نوبت و هر نوبت ۱۰ بار انجام دهید.

مطابق شکل هر دو زانو را با دستهایتان بگیرید، سپس زانوها و گردن را همزمان بسمت شکم بکشید. ۳ ثانیه در این وضعیت بمانید سپس پاها را رها کرده و کمر را از زمین جدا کنید. این کار را روزی سه نوبت و هر نوبت ۱۰ بار انجام دهید.

برای درمان کمردرد مطابق شکل در حالیکه زانوها و کف دستها را روی زمین گذاشته اید کمر خود را به بالا قوس داده و ۱۰ ثانیه در همان وضعیت بمانید. این کار را روزی سه نوبت هر نوبت ۱۰ بار انجام دهید.

در حالتی که پشت یک صندلی ایستاده اید مطابق شکل به آرامی زانوها را ۹۰ درجه خم کرده سپس بایستید. این کار را سه بار در روز هر بار ۱۰ مرتبه تکرار کنید.

درمان کمر درد

در حالتی که طاقباز خوابیده اید یکی از پاها را بسمت شکم خم کنید و ۵ ثانیه نگه دارید این کار را برای هر دو پا روزی سه نوبت هر نوبت ۱۰ بار انجام دهید.

در حالیکه طاقباز خوابیده اید یکی از زانوهایتان را با دو دست گرفته و به سمت شکم بکشید ۵۰ ثانیه در این وضعیت بمانید. این کار را برای هر دو پا روزی سه نوبت هر نوبت ۱۰ بار انجام دهید.

جسمی به ارتفاع ۵ سانتی متر را روی زمین بگذارید به نحوی بایستید که پنجه پاها روی آن و پاشنه ها روی زمین باشد. روی پنجه بلند شوید و ۳ ثانیه در همان وضعیت بمانید. این کار را سه بار در روز هر بار ۱۰ مرتبه تکرار کنید.

زانو درد و ورزش

از پله ای به ارتفاع تقریباً ۳۰ سانت بالا بروید و در حالی که زانوهایتان کاملا باز است و آنها را کشیده اید ۳ ثانیه روی آن توقف کرده و سپس به محل اولیه باز گردید. این کار را ۳ نوبت روزی هر نوبت ۱۰ بار تکرار کنید.

روی صندلی به نحوی بشینید که وقتی کف پاها روی زمین قرار میگیرد زانوها ۹۰ درجه خم باشد. در این حالت پاها را به ترتیب باز کنید و در حالیکه آنرا میکشید ۵ ثانیه آنرا نگه دارید، این کار را برای هر پا ۳ نوبت در روز و هر بار ۱۰ مرتبه انجام دهید.

ورزش برای درمان زانو درد

درمان زانو درد

برای درمان زانو درد در حالیکه به شکم خوابیده اید بالشی را زیر پاهایتان قرار دهید. در حالیکه زانوها صاف است بالش را به پایین فشار داده و ۱۰ ثانیه نگه دارین. این کار را روزی ۳ نوبت و هر مرتبه ۱۰ بار تکرار کنید.

درمان زانو درد

در حالیکه طاقباز روی زمین خوابیده اید یکی از پاها را از زانو ۹۰ درجه خم کنید و پای دیگر را به آرامی ۱۰ سانتی متر از زمین بلند کنید و آنرا ۱۰ ثانیه نگه دارین. این کار را روزی ۳ نوبت هر نوبت ۱۰ بار برای هر پا تکرار کنید.

ورزش برای رفع زانو درد

در حالیکه به شکم خوابیده اید پا را در حالیکه زانو کاملا کشیده است ۱۰ تا ۱۵ سانت از زمین بلند کرده و ۳ ثانیه در این وضعیت نگه دارید. اینکار را روزی ۳ نوبت و هر مرتبه ۱۰ بار تکرار کنید.

روی زمین در وضعیت طاقباز بخوابید و بالشی را زیر زانوهایتان قرار دهید. در این حالت یکی از زانوها را کاملا صاف کرده و ۱۰ ثانیه در حالت کشیده نگه دارید. این کار را روزی ۳ نوبت هر نوبت ۱۰ بار برای هر زانو تکرار کنید.

درمان زانودرد شدید بدون جراحی

برای پرسش از دکتر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

 کلینیک درد مهرگان | درمان کمر درد و زانو دردسیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
زانودرد

سلام.24سالمه. زانو دردشدید دارم که موقع سره پابودن زیاد دردشم زیادمیشه وگاهی بادمیکنه البته بیماری کم کاریه تیروئیدهم دارم لطفاکمکم کنین مشاهده پاسخ دکتر
2
زانودرد

سلام.24سالمه. زانو دردشدید دارم که موقع سره پابودن زیاد دردشم زیادمیشه وگاهی بادمیکنه البته بیماری کم کاریه تیروئیدهم دارم لطفاکمکم کنین مشاهده پاسخ دکتر
3
کوتاهی آشیل پا و اسپاسم عضلات

سلام.من طی تصادفی که داشتم آشیل پاهام کوتاهی دادن چند بار هم عمل کردم برای برگشت تاندون که کامل برنگشت. الان هم عضلات ران و ساق پام دچار اسپاسم شده.
سوالم این است که با ازون تراپی میشود درمان شوم؟
مشاهده پاسخ دکتر
4
جراحی بسته لیزری برای رفع تنگی کانال نخاعی

حدود سه سال است که درد سیاتیک در هردو پا دارم که رادیکولار است . نوار عصب و عضله کاملا طبیعی است . ولیکن عکس mri حاکی از دو تنگی کانال نخاعی یکی خفیف و دیگری شدید !! به همراه بیرون زدگی دیسک بین مهره ها ی 3 و 4 و هایپرتروفی لیگامان ها ی فلاووم در دو دیسک که سبب تنگی کانال شده اند.
پزشک جراحی باز را توصیه کرده است. ایا با این شرایط ، جراحی بسته و لیزر می تواند کار گشا باشد؟
مشاهده پاسخ دکتر
5
درد پشت زانو

سلام خسته نباشین یک هفته پیش بعد فوتبال هنگام پیاده روی قسمت داخلیه پشت زانوم درد گرفت الان موقع سریع دویدن درد دارم و توده های ریزی بیت تاندون های همسترینگم حس میکنم و موقع انقباض عضله ی دو قلو درد پشت زانو دارم مشاهده پاسخ دکتر
6
دیسک کمر

با سلام.بنده ۲۹ سالمه دچار بیرون زدگی ۲تا مهره ل۴ ول۵ هستم دوبار اوزون تراپی رفتم ولی هنوز بیش از ده دیقه نمیتونم راه برم یا سرپا وایسم چندتا دکتر هم رفتم گفتن نیازی به جراحی نیس موندم چیکار کنم خواهشا لطفا منو راهنمایی کنین ممنون میشم مشاهده پاسخ دکتر
7
درد پشت زانو هنگام دویدن سریع

درد قسمت داخلیه پشت زانو همراه با توده های ریز بین تاندون های همسترینگ مشاهده پاسخ دکتر
8
اوزون تراپی

باسلام وعرض ادب باستحضار میرساند گردنم دچار ضربه شد وباعث آرتروز ودیسک گردید درحال حاضر سه ماه است دارو میگیرم واستخر رابه تازگی شروع کردم ولی درد امانم را گرفته لطفا بفرمایید با اوزون تراپی این مشکل تا چه حد مرتفع خواهد شدسپاسگزارم مشاهده پاسخ دکتر
9
کمردرد

من یکماه پیش اوزون تزریق کردم دوباره دوباره دردهام برگشتن ایادوباره بایدتزریق کنم؟ مشاهده پاسخ دکتر
10
دردکمر دیسک مهره ای 4 و 5

طبق ام ار ای پارگی دیسک بین مهره ای متخصص تشخیص داده و پلن جراحی گذاشته که شرایط کاری و ذهنی جراحی ندارم درد بصورت تمام وقت و با مصرف دیکلوفناک و ملوکسیکام و گاباپنتین کمی تخفیف درد دارم امپول تتراکوزکتاید و دگزامتازون دوبار تزریق داشتم که موقتی تسکین داشته لطفا جهت درمان و انجام کاری که عارضه کمتری داشته باشد راهنمایی کنید 52ساله و مونث هستم مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 28 بعدی »