درمان کمر درد و درد زانو

بهترین روش خوابیدن برای رفع کمردرد

0

کمردرد خوابیدن را دچار مشکل می کند، و میتواند هر ساعتی از شب شما را از خواب بیدار کند. اما با خوابیدن صحیح می توانید خواب راحت تری داشته باشید.

برای کمک به دستیابی مجدد به برنامه خوابتان، در اینجا به راهنمایی های ساده برای خوابیدن با کمردرد می پردازیم:

۱ .به پهلو بخوابید

به پهلو بخوابید تا درد عضلات کمری که گرفته اند بهبود یابد. یکی از متداول ترین علت های کمردرد ، کشیدگی عضلات کمر است، این اتفاق زمانی می افتد که عضلات کمر شما دچار تنش شوند یا در اثر کشش بیش از حد پاره شوند. علائمی که به دلیل کشیدگی عضلات کمر اتفاق می افتند چند روز بعد از بین خواهند رفت، اما درد شدید میتواند خوابیدن در شب را مختل کند. بدتر از آن، هرچه مدت زمان خوابیدن در تخت طولانی تر باشد، بدن شما درگیرتر شده و علائم شما ممکن است شدیدتر شوند.

برای تمام افرادی که دچار کمردرد در اثر کشیدگی شده اند، یک وضعیف خواب خاص مناسب نخواهد بود، اما حالت مناسبی برای شروع، خوابیدن به پهلو است. وقتی به پهلو می خوابید، موارد زیر را انجام دهید:

  • از حالت جنین (در آغوش گرفتن زانوها) خودداری کنید، و به جای آن سعی کنید کمی صاف بخوابید.
  • یک بالش کوتاه بین زانوهایتان قرار دهید تا از انحنای طبیعی ستون فقراتتان حمایت کنید.
  • بالش سری پیدا کنید که سر شما را بین شانه هایتان نگه دارد. اگر بالش شما خیلی کوتاه یا خیلی بلند است، میتواند گردن شما را در زاویه ی غیرراحتی قرار دهید.

همچنین ممکن است بتوانید برای تسکین درد عضلاتی که دچار گرفتگی شده اند از پتوی گرم شونده استفاده کنید. این پتو به عضلات را آرام میکند، و طی ساعت های طولانی گرمای ملایمی را به آن ها منتقل میکند –و ممکن است هم به خوابیدن زودتر و هم به خواب طولانی تر به شما کمک کند.

آرامش و خوابیدن

۲ .به یک صدای آرامش بخش گوش کنید.

وقتی چراغ ها را خاموش کردید و سرتان را روی بالش قرار دادید، تقریبا تمام مسائلی که در روز توجه شما را به خودشان جلب کرده بودند از بین می روند و شما تمرکز بیشتری روی درد کمرتان خواهید داشت. هر چه شما توجه بیشتری به درد کمرتان داشته باشید، نگرانی شما نیز میتواند بیشتر شود –چیزی که اغلب باعث سخت تر شدن خوابیدن هم می شود.

تمرین برای گوش دادن به انواع موسیقی های مختلف آرامش بخش میتواند هم نگرانی و هم درد کمر شما را با پرت کردن حواستان از علائمی که دارید کاهش دهد. بعضی از موسیقی هایی که میتوانید در شب گوش کنید شامل موارد زیر هستند:

  • موسیقی کلاسیک
  • کتاب های صوتی که برای کودکان ساخته شده اند.
  • پادکست های آرامش بخش

بدون توجه به نوع موسیقی که انتخاب میکنید، اطمینان حاصل کنید که بدون هرگونه صدای بلند یا آزار دهنده باشد.

مطلب مرتبط: ورزش های ساده برای درمان کمردرد

۳ .تشک خود را خراب نکنید.

اگر در اینترنت جست و جو کنید، انواع چیزهایی که باعث کاهش عمر تشکتان میشود را خواهید یافت. این ها شامل جابه جا شدن لایه های تشک و گود شدن آن میشوند. در حالی که ممکن است بعضی ترفندها باعث بهبود تشک شوند، بهترین راهکار معمولا تعویض تشک خراب شده است.

مهم است که به تشک خود بی اهمیت نباشید، زیرا برای بعضی افراد، تشک خراب شده میتواند درد کمر را با افزایش تنش و کشش روی ساختار ستون فقرات تشدید کند. به نوبه خود، این موضوع میتواند خوابیدن در شب را سخت تر کند.

وقتی میخواهید با کمردرد بخوابید، همیشه گران ترین تشک بهترین انتخاب نخواهد بود. به جای آن، بهترین تشک آن تشکی است که بهترین خواب را برای شما فراهم کند. با در نظر داشتن این موضوع، در اینجا به چند موضوع اشاره میکنیم که میتوانند به شروع تحقیق شما درمورد بهترین تشک کمک کنند:

  • باید تشک شما، انحنای طبیعی ستون فقراتتان را حمایت کند. این به معنی آن است که باید ستون فقرات شما در هنگام خوابیدن به پشت و پهلو همانند زمانی باشد که در حالت مناسبی ایستاده اید.
  • به یک فروشگاه تشک مراجعه کنید و سعی کنید چند نوع تشک مختلف را امتحان کنید. بعد از اینکه ۱۵ دقیقه روی تشکی بخوابید، میتوانید یک ایده کلی درمورد اینکه آیا آن تشک برای شما مناسب است یا خیر داشته باشید. از گذشت زمان نگران نباشید.
  • اگر تخت دو نفره دارید و تنها نمی خوابید، یک تشک بزرگ تر درنظر داشته باشید. این کار به شما اجازه میدهد که به خوبی بخوابید، بدون هرگونه پریدن از خواب در شب.

امیدوار هستیم که توصیه های بالا به یافتن درمانی برای کمردرد شما کمک کرده باشد و از خواب خوب شبانه لذت ببرید.

برای پرسش از دکتر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

 کلینیک درد مهرگان | درمان کمر درد و زانو دردسیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
زانودرد

سلام.24سالمه. زانو دردشدید دارم که موقع سره پابودن زیاد دردشم زیادمیشه وگاهی بادمیکنه البته بیماری کم کاریه تیروئیدهم دارم لطفاکمکم کنین مشاهده پاسخ دکتر
2
زانودرد

سلام.24سالمه. زانو دردشدید دارم که موقع سره پابودن زیاد دردشم زیادمیشه وگاهی بادمیکنه البته بیماری کم کاریه تیروئیدهم دارم لطفاکمکم کنین مشاهده پاسخ دکتر
3
کوتاهی آشیل پا و اسپاسم عضلات

سلام.من طی تصادفی که داشتم آشیل پاهام کوتاهی دادن چند بار هم عمل کردم برای برگشت تاندون که کامل برنگشت. الان هم عضلات ران و ساق پام دچار اسپاسم شده.
سوالم این است که با ازون تراپی میشود درمان شوم؟
مشاهده پاسخ دکتر
4
جراحی بسته لیزری برای رفع تنگی کانال نخاعی

حدود سه سال است که درد سیاتیک در هردو پا دارم که رادیکولار است . نوار عصب و عضله کاملا طبیعی است . ولیکن عکس mri حاکی از دو تنگی کانال نخاعی یکی خفیف و دیگری شدید !! به همراه بیرون زدگی دیسک بین مهره ها ی 3 و 4 و هایپرتروفی لیگامان ها ی فلاووم در دو دیسک که سبب تنگی کانال شده اند.
پزشک جراحی باز را توصیه کرده است. ایا با این شرایط ، جراحی بسته و لیزر می تواند کار گشا باشد؟
مشاهده پاسخ دکتر
5
درد پشت زانو

سلام خسته نباشین یک هفته پیش بعد فوتبال هنگام پیاده روی قسمت داخلیه پشت زانوم درد گرفت الان موقع سریع دویدن درد دارم و توده های ریزی بیت تاندون های همسترینگم حس میکنم و موقع انقباض عضله ی دو قلو درد پشت زانو دارم مشاهده پاسخ دکتر
6
دیسک کمر

با سلام.بنده ۲۹ سالمه دچار بیرون زدگی ۲تا مهره ل۴ ول۵ هستم دوبار اوزون تراپی رفتم ولی هنوز بیش از ده دیقه نمیتونم راه برم یا سرپا وایسم چندتا دکتر هم رفتم گفتن نیازی به جراحی نیس موندم چیکار کنم خواهشا لطفا منو راهنمایی کنین ممنون میشم مشاهده پاسخ دکتر
7
درد پشت زانو هنگام دویدن سریع

درد قسمت داخلیه پشت زانو همراه با توده های ریز بین تاندون های همسترینگ مشاهده پاسخ دکتر
8
اوزون تراپی

باسلام وعرض ادب باستحضار میرساند گردنم دچار ضربه شد وباعث آرتروز ودیسک گردید درحال حاضر سه ماه است دارو میگیرم واستخر رابه تازگی شروع کردم ولی درد امانم را گرفته لطفا بفرمایید با اوزون تراپی این مشکل تا چه حد مرتفع خواهد شدسپاسگزارم مشاهده پاسخ دکتر
9
کمردرد

من یکماه پیش اوزون تزریق کردم دوباره دوباره دردهام برگشتن ایادوباره بایدتزریق کنم؟ مشاهده پاسخ دکتر
10
دردکمر دیسک مهره ای 4 و 5

طبق ام ار ای پارگی دیسک بین مهره ای متخصص تشخیص داده و پلن جراحی گذاشته که شرایط کاری و ذهنی جراحی ندارم درد بصورت تمام وقت و با مصرف دیکلوفناک و ملوکسیکام و گاباپنتین کمی تخفیف درد دارم امپول تتراکوزکتاید و دگزامتازون دوبار تزریق داشتم که موقتی تسکین داشته لطفا جهت درمان و انجام کاری که عارضه کمتری داشته باشد راهنمایی کنید 52ساله و مونث هستم مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 28 بعدی »