لیزر کم توان استرابرى سريعترين و موثر ترين دستگاه كاهش سايز در دنيا می باشد که بدون جراحى، بدون درد، بدون فريز، بدون ساكشن، بدون سوختگى و عوارض است. لیزر استرابری داراى تاييديه FDA و CE و ISO و تمامى استانداردهاى روز دنيا بوده و در بهترين كلينيك هاى لاغرى دنيا مورد استفاده قرار می گیرد.

‎از لیزر کم توان استرابرى بوسيله صفحات مستطیل شکل، برای تاباندن پرتوهای لیزر به چربی زیر پوست استفاده می شود. وقتی صفحات ليزر لیزر کم توان استرابرى روی پوست قرار می گیرد ، نور لیزر به زیر پوست نفوذ کرده و این اثر بخشی را ايجاد می کند . آنچه این سیستم را منحصر به فرد کرده وجود قسمت محرک سیستم لنفاوی است (كلاستر) که در نتیجه و اثربخشی درمان فوق العاده مهم است ، مزیت مهم لیزر کم توان استرابرى لیفت همزمان پوست با لیزر کردن چربی است.

لیزر کم توان استرابرى را می توان برای غبغب ، پشت ، بازو ، شکم ، ران ، باسن ، قفسه سینه و غیره استفاده کرد . از آنجایی که می توان لیزر کم توان استرابرى را برای نواحی که چربی دارند مستقیما استفاده کرد ،نتیجه به صورت محسوس توسط بیمار مشاهده می گردد . وضعیت تابش پرتو لیزر به چربیهای زیر پوست در لیزر کم توان استرابرى در مقایسه با انواع مشابه به صورتی است که عمق نفوذ لیزر به دلیل شکل تابش آن عمقی تر و موثرتر است.

۱- چرا این تکنیک لیزر کم توان استرابرى نامیده شده است؟

‎چون انرژی لیزر کم توان استرابرى کمتر از لیزرهای است که برای مواردى مانند رفع موهای زائد ، جراحى های چشم ، درمان عروق و …. به کار میرود .

‎۲- وقتی لیزر کم توان استرابرى به سلولهای چربی برخورد می کند چه موادی تولید می شود؟

‎آب ، گلیسرول و اسیدهای چرب .

۳- آیا در طول درمان حرارت ایجاد می شود؟

‎خیر ، لیزر لیزر کم توان استرابرى در سطح سلولی عمل می کند و هیچگونه لرزش ، حرارت و یا صدا ایجاد نمی کند .

۴- اسیدهای چرب آزاد و گلیسرول چه چیزهایی هستند؟

‎ اجزای تشکیل دهنده چربی ها هستند .

۵- چه اصولی پس از انجام هر جلسه درمان با لیزر کم توان استرابرى باید مورد توجه قرار گیرد ؟

استفاده از پیاده روی تند ترجیحا با تردمیل

۶‎- آیا عوارض جانبی با این روش درمان دیده شده است ؟

‎خیر ، این دستگاه هیچگونه عوارض جانبی ندارد اما باید از تابش نور آن به چشم جلوگیری کرد، به همين دليل در هنگام استفاده از لیزر لیزر کم توان استرابرى بيمار و پزشك بايد از عينك مخصوص ليزر لیزر کم توان استرابرى استفاده كنند .

۷- با اینکه بعد از ۶ دقیقه چربیها شکسته می شوند چرا باید تابش لیزر تا ۱۰ دقیقه ادامه یابد ؟

چون ممکن است بعد از ۶ دقیقه بعضی از اسیدهای چرب به هم متصل شده و تری گلسیرید ایجاد کنند ولی ادامه تابش تا ۱۰ دقیقه مانع از این حالت می شود .

۸‎- آیا لیزر کم توان استرابرى اساس علمی دارد ؟

بله ، سالهاست که تاثیرات لیزر کم توان به صورت علمی طی آزمایشات متعدد اثبات و ثبت شده است .

۹- چه مقدار چربی طی یک درمان استاندارد با این دستگاه آزاد می شود؟

در هر جلسه درمان استاندارد حدود چهل تا شصت گرم

۱۰- در چه مواردی نباید از لیزر کم توان استرابرى استفاده کرد؟

‎در مواردی چون حاملگی ، نارسايى كبدى، نارسايى كليوى، صرع ،اختلالات غده تیروئید، سرطان، بیماری های قلبی و آریتمی و یا وجود pacemaker توصیه نمی گردد.

۱۱- اسیدهای چرب آزاد کجا می روند؟

‎زمانیکه اسیدهای چرب ‎از سلول خارج می شوند به فضای بین بافتی وارد شده و جذب سیستم لنفاوی ميگردند ،اسيدهاى چرب وارد عروق لنفاوی شده به داخل گره های لنفاوی جذب می شوند و از طریق سیستم گردش خون به کبد می رسد تا در آنجا به قند تبدیل و به عنوان منبع انرژی بدن مورد استفاده قرار گیرد .

‎در کبد مقداری از اسیدهای چرب به تری گلیسرید تبدیل شده به خون می روند. سرعت انتقال اسیدهای چرب و پاک شدن آنها ازدرمان خون سریع و حدود ۲٫۵ – ۱٫۵ دقیقه است. ترکیب اسیدهای چرب با اکسیژن و سوختن آنها انرژی تولید می کند پس از آزاد شدن اسیدهای چرب از سلولهای چربی می تواند به عنوان سوخت و انرژی بدن مورد توجه قرارگیرد . آخرین مقصد اسیدهای چرب میتو کندریهای سلولهایی است که به انرژی نیاز نیاز دارند .

۱۲- گلیسرول کجا میرود؟

گلیسرول آزاد سریع به جریان خون وارد شده و رقیق می شود . گلیسرول به طور گسترده از جریان خون به داخل مایعات بدن انتشار پیدا کرده و ادرار ظاهر می شود سرعت انتقال آن از این شرایط ۳۰ دقیقه است . همچنین مانند بخشی از اسیدهای چرب آزاد ، مقداری از گلیسرول هم در کبد به صورت منبع مفیدی از انزژی وارد و مصرف می شود .

‎راهنمایی هایی جهت قبل و بعد از هر جلسه درمانی لیزر کم توان استرابری

الف- قبل از درمان با لیزر کم توان استرابرى

رژیم غذایی و ورزش بخشهای مهمی ازموفقیت در درمان هستند ، حتی الامکان چربیهای شکسته شده باید مورد استفاده بدن برای سوخت انرژی قرار گیرد نه چربی مواد غذایی .

ب- طی درمان با لیزر کم توان استرابرى

درهر جلسه ۶۰ – ۴۰ گرم چربی معادل ۵۰۰ – ۴۰۰ کالری آزاد می شود . بیماران باید رژیم کم کالری و کم چربی داشته باشند البته لیزر کم توان استرابرى یک دستگاه کاهش وزن نیست. تغییر رویه زندگی از قبیل رژیم غذایی و ورزش و مصرف آب و خواب کافی توصیه می گردد .

دکتر مجید نجفی بورد تخصصی درد و بیهوشی


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم