بخش طب فیزیکی و توانبخشی

در بخش طب فیزیکی و توانبخشی کلینیک درد مهرگان ، خدمات زیر ارائه می گردد:

  • الکترودیاگنوز که توسط کلینیک و یا همکاران مغز و اعصاب، ارتوپد و متخصصین درد درخواست شود. در این روش تشخیصی، بررسی می شود که آیا آسیب عصب های محیطی وجود دارد یا خیر. برای تشخیص کمردرد نیز شدت و  میزان درگیری ریشه های عصبی بررسی می شود.
  • EMG/NCS که از دو بخش تشکیل می شود:
  1. NCS یا همان بررسی هدایت عصبی که در این روش با استفاده از یک الکترود تحریک های الکتریکی انجام می شود. سپس از روی عضله و پوست امواج تحلیل شده بررسی می شود.
  2. EMG که با استفاده از الکترود های سوزنی وارد عضله شده و عضله را در هنگام استراحت و فعالیت بررسی می کند که می توان از این روش برای تشخیص بیماری های عضلانی که با ضعف عضله و دردهای عضلانی خود را نشان می دهند و مشکلات عصبی که بر روی عضله اثر می گذارند، استفاده کرد.
  • یکی از خدمات دیگر شامل درمان اختلالات اسکلتی عضلانی است که تمرکز بر روی درمان های غیر جراحی است و درمان با ورزش و فیزیوتراپی در اولویت است.
  • علاوه بر خدمات بالا بسته به مشکل بیمار تزریق داخل مفصل شانه و زانو نیز انجام می شود.
  • درمان خارپاشنه

یکی از مشکلات رایج پا خار پاشنه است که علت آن انحرافات در مفصل مچ پا می باشد. به همین دلیل توصیه می شود این بیماران اسکن پا انجام دهند و با توجه به اسکن کفی و کفش مناسب برای درمان ساخته شود و بهترین روند درمان با توجه به اسکن طی شود.