تزریق استروئید

تزریق استروئید برای درمان کمر درد

5/5 - (1 امتیاز)

تزریق استروئید از بهترین راه های درمان کمر درد می باشد. در کل بیمار باید بداند که هدف از درمان های پزشکی کاهش درد است. اما این درمان ها منبع اصلی درد را تغییر نمی دهند. پزشک معمولاً درمان های پزشکی را در کنار انواع دیگری از روش های درمانی به کار می گیرد. تزریق استروئید، برنامه های فیزیوتراپی و یا رژیم های غذایی از این دسته اند.

شل کننده های عضلانی

این داروها به عنوان یک تضعیف کننده سیستم عصبی مرکزی عمل می کنند. آنها تحرک ماهیچه های منقبض را افزایش می دهند. ضمناً درد ناشی از گرفتگی یا اسپاسم عضلانی را تسکین می دهند. شل کننده های عضلانی هیچ نقشی در مدیریت درد مزمن ندارند.

داروهای ضد درد مخدر

داروهای مخدر را مواد افیونی یا مسکن نیز می گویند. آنها با تضعیف سیگنال های ارسالی به مغز، درک فرد از درد را تغییر می دهند. این داروها اغلب برای درمان دردهای شدید و کوتاه مدت مانند درد حاد بعد از عمل استفاده می شوند. داروهای مخدر به ندرت برای درمان دردهای طولانی مدت استفاده می شوند. زیرا عوارض جانبی زیادی دارند و به راحتی می توانند اعتیادآور شوند.

بریس های کمری

برخی از بیماران متوجه می شوند که می توان از کمربند طبی برای ایجاد راحتی و احتمالاً کاهش درد استفاده کرد. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد استفاده از بریس غیرالاستیک به سبک کرست، که به صورت روزانه استفاده می شود، همراه با یک برنامه تمرینی فیزیوتراپی، می تواند به بهبودی سرعت بخشد و درد را کاهش دهد. بریس پشت نیز ممکن است بعد از جراحی کمر مفید باشد.

تزریق استروئید

این تزریق شامل یک کورتون است که مستقیماً در قسمت بیرونی کیسه دورال، که نخاع را احاطه کرده انجام می شود. یک اشعه ایکس، به نام فلوروسکوپی، برای هدایت سوزن به ناحیه صحیح استفاده می شود. هدف از تزریق اپیدورال، تسکین موقت درد با کاهش التهاب در اطراف ریشه عصبی فشرده شده است.

درمان های پزشکی اغلب در ترکیب با روش های دیگر استفاده می شود. به عنوان مثال، تزریق اپیدورال ممکن است به اندازه کافی تسکین درد کوتاه مدت را برای پیشرفت در فیزیوتراپی فراهم کند.

درمان های جایگزین تزریق اپیدورال

درمان های غیر پزشکی ممکن است به عنوان مراقبت های جایگزین یا تکمیلی نامیده شوند.

بسیاری از بیماران کمردرد را از درمان های جایگزین به غیر از تزریق استروئید تسکین می دهند. گزینه های رایج عبارتند از:

دست درمانی

یک متخصص کایروپراکتیک یا سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی با هدف بهبود تحرک و کاهش سفتی، ناراحتی یا درد، تنظیمات فیزیکی ستون فقرات را انجام می دهد. فشارهای دستی با سرعت و نیروی متفاوت برای تنظیم ساختارهای ستون فقرات اعمال می شود. دستکاری دستی برای تسکین کمردرد در برخی افراد دیده شده است

طب سوزنی

طب سوزنی نقاطی را در بدن تحریک می کند. تصور می شود تحریک این نقاط “qi” یا نیروی حیاتی بدن را اصلاح کنند. “qi” مناسب باعث کاهش درد و ناراحتی در بدن می شود. در طول یک جلسه، سوزن های نازکی در پوست به مدت حدود یک ساعت قرار می گیرند. طب سوزنی نیز همانند تزریق استروئید تسکین درد قابل توجهی را برای برخی افراد فراهم می کند.

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی با اعمال بر روی کمر می تواند اسپاسم های عضلانی را که معمولاً به کمردرد کمک می کنند، تسکین دهد. این روش همچنین جریان خون را در ناحیه کمر افزایش می دهد که با رساندن مواد مغذی و اکسیژن به عضلات آسیب دیده، بهبودی را تسریع می کند.

مراقبه ذهنی

مدیتیشن ممکن است در کاهش درک درد مفید باشد و افسردگی، اضطراب و مشکلات خواب را که معمولاً با درد مزمن اتفاق می افتد را کاهش دهد. تکنیک های مراقبه برای کاهش درد شامل همه چیز از تمرین های تنفس عمیق گرفته تا رویکرد تمرکز تغییر یافته است.

موارد فوق یک لیست جامع نیست. گزینه های درمانی بسیار بیشتری وجود دارد، از جمله گزینه های جراحی جدیدتر و کمتر تهاجمی.

تزریق اپیدورال چیست؟

با مشاهده این کلیپ کاملاً با اپیدورال استروئید آشنا می شوید:

جهت مشاهده ویدیوهای بیشتر در خصوص تزریق اپیدورال آپارات کلینیک درد مهرگان را دنبال کنید.

تزریق اپیدورال ارزان

برای اطلاع از قیمت تزریق اپیدورال با شماره ثابت ۰۲۱۲۲۸۷۳۹۹۴ و یا شماره همراه  ۰۹۳۵۲۲۴۶۷۱۸ تماس بگیرید. ما با کیفیت ترین و ارزانترین قیمت تزریق اپیدورال را به شما پیشنهاد می کنیم.

دکتر مجید نجفی، مدیر کلینیک درد مهرگان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن