۱۰ دلیل برای نداشتن تزریق کورتون (کورتیزون)

0

پزشک من می خواهد به من کورتون تزریق کند. شما چه نظری دارید؟

اگر کورتون من را بهتر از قبل خواهد ساخت ، چرا من نباید تزریق دیگری داشته باشم!

آیا ازون تراپی به اندازه درمان با کورتون به من آسیب وارد خواهد کرد؟

در زیر ده دلیل آورده شده برای اینکه شما یک تزریق کورتونی نداشته باشید.

دلیل ۱: کورتون مانع از بهبودی بافت همبند آسیب دیده می شود.

آسیب شناسی که وجود دارد اینست که بدن با التهاب بهبود می یابد. بدون التهاب، هیچ بهبودی نخواهد بود. این یک واقعیت است. هنگامی که مچ پا یک شخص رگ به رگ می شود، تورم مداوم برای یک تا سه روز تلاش بدنی برای التیام این منطقه است. اگر شما می خواهید جلوی بهبودی را بگیرید، التهاب را متوقف کنید. این دقیقا همان چیزی است که کورتون انجام می دهد.

دلیل ۲: کورتون مانع از بهبودی ناشی از درمان های تکثیری Prolotherapy می شود.

طب مدرن اولین قانون شفا را فراموش کرده است: بدن با التهاب بهبود می یابد. طیف آبشار التهابی، از جمله فاگوسیتوز (سلول های ایمنی تمیز کننده منطقه)، رگ زایی (تشکیل عروق خونی جدید)، و تشکیل فیبروبلاست (تشکیل کلاژن جدید) توسط کورتون مهار می شود. کورتیزون همچنین مهاجرت سلول های ایمنی به ناحیه آسیب دیده را مهار می کند. این روند مهاجرت و ترمیم چیزی است که باعث درد می شود. مهار کورتیزونی این ترمیم، طوری است که فرد احساس می کند بهتر شده است. فرد یک تزریق کورتون برای کنترل درد انجام می شود. این یک انتخاب بد است چرا که آنها با تفکر بهبودی ساختار را تضعیف می کنند- به طوری که آنها همچنان به انجام ورزش و فعالیت های بدنی خود ادامه می دهند، متوجه نیستند که آنها روند تحلیل برنده را تسریع می بخشند.

دلیل ۳: کورتیزون روند تحلیل برنده را تسریع می کند.

کورتون، با مهار ترمیم نرمال واکنش التهابی، روند تحلیلی در تاندونها، رباطها، مفاصل و که در آن تزریق می شود را تسریع می کند. همچنین به فرد یک حس کاذب از بهبودی این منطقه می دهد، در حالیکه این طور نیست. ترکیبی از یک تزریق کورتون و پیگیری ورزش، یک ترکیب فوق العاده مرگبار برای غضروف است.

چیزی جز اصلاح آرتروسکوپی که نابودی غضروف را سرعتر می کند، نخواهد بود. مطالعات بر روی حیوانات نشان داده است که حتی یک تزریق کورتون به یک منطقه به علت روند بیوشیمیایی آسیب غیر قابل برگشتی به مفاصل و غضروف ها وارد خواهد کرد. یکی از سریع ترین راه ها برای از بین بردن غضروف و یا مفصل ران و زانو جایگزینی یک تزریق کورتونی به این مناطق است.

دلیل ۴: تزریق کورتون ماسکی برای درد و آسیب است.

کورتیزون، با مسدود کردن روند بهبودی، اجازه نمی دهد که ساختار آسیب دیده، یک سیگنال درد که نشان دهنده یک رویداد نادرست و یا خرابی در منطقه است، را ارسال نماید. کورتیزون، در بهترین حالت، پس از آن فقط ماسکی برای درد و آسیب است. آسیب ادامه می یابد، اما به دلیل اینکه هیچ سیگنال دردی وجود ندارد، فرد فکر می کند همه چیز خوب است، در حالیکه این چنین نیست. تنها چیزی که می تواند رخ دهد این است که آسیب با سرعت ادامه می یابد.

اگر تزریق کورتونی واقعا موفق باشد، ساختار آسیب دیده ممکن است برای همیشه قادر به شروع یک سیگنال درد نبوده، و در نتیجه هیچ آسیبی نخواهد بود. آنچه که معمولا اتفاق می افتد این است که ساختار در نقطه ای که اثرات مهاری تزریق کورتونی را دریافت کرده بیشتر رو به وخامت گذاشته و شروع به صدمه زدن می کند. مشکل این است که فرد به ارتوپد خود برای دیگر مشکلات ناشی از تزریقات کورتیزونی بر می گردد؛ در حالیکه هرگز متوجه نمی شود که تزریق بسیار باعث درد شده و تخریب مفاصل سرعت می بخشد. چنین شخصی بر روی یک شیب لغزنده قرار می گیرد که می تواند زندگی ورزشی حرفه ای خود را پایان دهد.

دلیل ۵: تزریق کورتون افراد را نیازمند تعویض مفصل می کند.

هیچ چیز نمی تواند یک مفصل را سریعتر از حد نابود سازد به جز یک تزریق کورتون (البته، شاید، آرتروسکوپی غضروف و منیسک نیز باعث اینحالت گردند). احتمال نیاز شما به یک تعویض مفصل در حدود یک در ده است. ده درصد از مردم در ایالات متحده یک تعویض مفصل خواهند داشت.

حدس بزنید چه درصد از افرادیکه نیازمند تعویض مفصل هستند یک تزریق کورتون داشته اند؟ درست است، در حدود ۱۰۰٪. شما می خواهید یک تعویض مفصل داشته باشید؟ تنها با داشتن تزریق کورتون یا خانواده هایی از آن به مفاصل، رباط ها، تاندون ها. کورتیزون سمی برای بافت همبند بدن، از جمله غضروف، عضلات، لیگامانها، مینیسک، و تاندون می باشد. بنابراین، هنگامی که کورتیزون به این ساختارها تزریق می شود، مرگ این سلولها مشاهده می شود.

تزریق-کورتیزون

دلیل ۶: تزریق کورتون می تواند عوارض جانبی برای اندام های داخلی بدن شما در پی داشته باشد.

افزایش موقتی قند خون یکی از این عوارض است، که در افراد دیابتی می تواند نگران کننده باشد. اگر شما داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید، ممکن است نیاز به قطع مصرف آنها را برای چند روز قبل از تزریق کورتون برای کاهش خطر خونریزی یا کبودی داشته باشید. برخی مکمل های غذایی نیز اثر رقیق کننده خون دارند که باید نسبت به مصرف آنها قبل از تزریق احتیاط های لازم را مدنظر داشته باشید چرا که این روش می تواند در برخی موارد همراه با خونریزی ناشی از پارگی عروق کوچک باشد. افزایش وزن، بالا رفتن فشار خون می تواند جزو عوارض طولانی مدت آن محسوب گردد.

دلیل ۷: تزریق کورتون باعث پیری زودرس می شود.

پیری سالم شامل بخش فعالی از زندگی است. اگر از عوارض ناشی از پیری در رنج هستید و می خواهید روزهای بازنشستگی بدون دردی را تجربه کنید بهتر است برای اینکار به تزریق کورتیزونی متوصل نشوید. چرا که با اینکار با خطرات بیشتری روبه رو خواهید شد.

دلیل ۸: تزریق کورتون پوست و استخوان را تحت تاثیر قرار می دهد.

بعد از تزریق شما شاهد نازک شدن پوست و بافت نرم اطراف محل تزریق خواهید بود. این عوارض پوستی به اینجا ختم نمی شود بلکه می تواند باعث سفید یا روشن تر شدن رنگ پوست اطراف تزریق گردد. نازک شدن استخوان ( پوکی استخوان) و مرگ استخوان ( استئونکروز) و عفونت مفصلی مواردی است که می تواند با تزریق کورتیزونی به وجود بیاید.

دلیل ۹: تزریق کورتون افراد را از گرفتن درمان های بهبود دهنده دور می سازد.

افراد راه آسان را ترجیح می دهند. با گرفتن یک تزریق کورتون و پوشش درد، مردم نیازی به گرفتن درمان های بهبود دهنده نمی بینند. هر درمانی که گردش خون به منطقه را افزایش دهد، کمک کننده خواهد بود. درمان ها مانند ورزش، آزاد کردن انرژی، مغناطیسی، ماساژ، فیزیوتراپی کایروپراکتیک،  طب سوزنی، گیاهان دارویی، ویتامین ها، در واقع می توانند به التیام جراحت ها تا حدی کمک کنند.

دلیل ۱۰: تزریق کورتون می تواند افراد را از گرفتن درمان های تکثیری Prolotherapy منصرف کند.

تزریق کورتون و تزریق درمانهای تکثیری مثلا ازون تراپی دو جریان مخالف هم هستند. مثلا در درمان با ازون تراپی مواردی مانند اثر بر بهبودی، تاثیر بر ترمیم، تاثیر بر روی رشد کلاژن، و بر روی رشد تاندون، و بر مقاومت رباط، و روی رشد غضروف، اثرات بهبود یافته ای مشاهده شده، که در مقایسه با کورتیزون این موارد همگی مهار می شوند.

برای پرسش از دکتر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

 کلینیک درد مهرگان | درمان کمر درد و زانو درد

۱۰ دلیل برای نداشتن تزریق کورتون (کورتیزون)
به این مطلب امتیاز دهید
4 (0%) 1 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مریم جمعه ۱۴ دی ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  دو مرتبه دیسک کمر عمل کردم دفعه اول 25 بهمن 95 پارگی دیسک داشتم عمل کردم دفعه دوم 11 مرداد 97 دیسکی روی نخاع قرار داشت عمل کردم ولی هنوز درد شدید دارم
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان جمعه ۱۴ دی ۹۷( 2 هفته پیش)
   سلام و عرض احترام
   با توجه به دو بار جراحی که انجام دادین و وجود درد حتما باید بررسی کانل بشین تا منشا دقیق درد به دست بیاد
   لطفا با ما تماس بگیرین
 • تصویر کاربر فرحناز شنبه ۸ دی ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  خانمی پنجاه وپنج ساله هستم که از درد ارتروز زانو راستم که التهاب و درد دارد رنج میکشم در ضمن عمل ارتیسکوپی کردم مشخص شد یه طرف استخوان ارتروز کاملا به هم سابیده شده پی ار پی تزریق اوزون و ژل هم تزریق شده ولی زانو را نمیتوانم خم کنم در یه طرف زانو درد شدید دارم لطفا راه چاره را برام بگین
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان شنبه ۸ دی ۹۷( 2 هفته پیش)
   سلام و عرض احترام
   به نظر میاد شما نیاز به تعویض مفصل دارین
   با این‌حال بهتره که با پزشکان متخصص ارتوپدی ما مشورت کنین
   لطفا با ما تماس بگیرین
 • تصویر کاربر فرحناز شنبه ۸ دی ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  خانمی پنجاه وپنج ساله هستم که از درد ارتروز زانو راستم که التهاب و درد دارد رنج میکشم در ضمن عمل ارتیسکوپی کردم مشخص شد یه طرف استخوان ارتروز کاملا به هم سابیده شده پی ار پی تزریق اوزون و ژل هم تزریق شده ولی زانو را نمیتوانم خم کنم در یه طرف زانو درد شدید دارم لطفا راه چاره را برام بگید
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان شنبه ۸ دی ۹۷( 2 هفته پیش)
   سلام و عرض احترام
   به نظر میاد شما نیاز به تعویض مفصل دارین
   با این‌حال بهتره که با پزشکان متخصص ارتوپدی ما مشورت کنین
   لطفا با ما تماس بگیرین
 • تصویر کاربر فرحناز شنبه ۸ دی ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  خانمی پنجاه وپنج ساله هستم که از درد ارتروز زانو راستم که التهاب و درد دارد رنج میکشم در ضمن عمل ارتیسکوپی کردم مشخص شد یه طرف استخوان ارتروز کاملا به هم سابیده شده پی ار پی تزریق اوزون و ژل هم تزریق شده ولی زانو را نمیتوانم خم کنم در یه طرف زانو درد شدید دارم لطفا راه چاره را برام بگید
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان شنبه ۸ دی ۹۷( 2 هفته پیش)
   سلام و عرض احترام
   به نظر میاد شما نیاز به تعویض مفصل دارین
   با این‌حال بهتره که با پزشکان متخصص ارتوپدی ما مشورت کنین
   لطفا با ما تماس بگیرین
 • تصویر کاربر عباس جمعه ۷ دی ۹۷( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام مدت دوساله که به سیاتیک مبتلا بوده وبه سفارش بیماری مثل خودم پیش اقای دکتری رفتم که همان ابتداتوکمرم امپولی روزد ودردش کمی بهترشدولی بعد چندروز کتف چپم به شدت دردگرفت که بامراجعه مجدددوباره یه امپول به کمرم ویکی هم به کتف چپم زده که دردشانه چپم متوقف شده سوالم اینه که این اولیکه توکمروکتفم تزریق شده کورتون بوده وایادرمان دیگه هم وجود داره تشکر
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان جمعه ۷ دی ۹۷( 3 هفته پیش)
   سلام و عرض احترام
   کورتون اگه به موقع استفاده بشه یکی از بهترین درمانهای کلاسیکه
   به شرطی که به موقع استفاده بشه و بیش از حد نباشه که باعث آسیب به ارگانها بشه
 • تصویر کاربر یاسمن دوشنبه ۱۹ آذر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت شما بخیر،مدت زیادی است که از درد قفسه سینه رنج میبرم ابتدا تشخیص دادن بیماری تایتز هست اما خوب نشد،الان یک امپول اوزون تزریق کردم باز هم درد دارم
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان دوشنبه ۱۹ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)
   سلام و عرض احترام
   اورون رو پیش ما تزریق کردین؟
 • تصویر کاربر فاطمه شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام.دختری21ساله هستم که حدود3ماهه مبتلا به روماتیسم مفصلی شدهام.یک ماه دارومصرف کردم وورم زانویم به مقدارقابل توجهی کاهش یافته،اما درخم کردن زانو دچارمشکل هستم،همچنین که ران پایم کوچک شده،دکترم گفته باید کورتون تزریق کنم (برای کاهش تورم )ایا لازمه؟راه دیگری برای کاهش تورم هست؟درمورد ران پا چه نظری دارید؟باتشکر
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)
   با سلام و احترام
   مشکل شما به مشکل روماتولوژیه که بهتره فوق تخصص روماتولوژی شما رو ویژیت کنن
   به نظر من بهتره فعلا تا جایی که میشه کورتون تزذیق نکنین تا تکلیف مشکل اصلیتون مشخص بشه
 • تصویر کاربر پری شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام . آقای دکتر من مشکلات عمیق در ناحیه کمر و گردن دارم و خیلی مزمن میباشد وانواع درمان ها را انجام دادم جواب نگرفتم . ایا به نظر شما تزریق دیسکوژل به این نواحی درد میتواند واقعا جنبه درمان داشته باشد یا نه ؟؟؟
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)
   سلام و عرض احترام
   در کلینیک درد مهرگان ما دیسکوژل تزریق نمیکنیم
   در صورت نیاز دیسک رو لیزر میکنیم و اوزون تزریق میکنیم
   لطفا با متخصصین ما مشورت کنین
 • تصویر کاربر ناصر دوشنبه ۵ آذر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام اقای دکتر با عرض معذرت از اینک شرح حال خود را نفرستادم بنده 65 سالم حدودا یکی دوساله که بند انگشتانم درد دارم طوری که انگشتانم وقتی مشت میکنم کامل مشت نمیشود وبند انگشتانم درد دارد چکاب کامل ازمایش دادم خوشبختانه مشکلی نداشتم فقط خیلی کم چربی بالا بودودکتر اتورواستاتین 10برایم تجویز کرد هر 48 ساعت یک عدد بعضی مواقع که درد دارم بروفن استفاده میکنم داروی دیگری مصرف نمیکنم
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان دوشنبه ۵ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب
   بهتره که توسط فوق تخصص روماتولوژی کلینیک درد مهرگان، سرکار خانم دکتر دلکش معاینه و ویزیت بشین
   لطفا با ما تماس بگیرین
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۴ آبان ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من و دو خواهر و دو برادر و ما ناشنوا هستم پدر ندارم

  من ۱۹ سالم ۳/۵سال ‌درد دارم ‌ رفتم‌ ام‌ آر آی گرفتم به دکتر دادم‌گفت دیسک کمرت پاره شده گفت کامل پاره نشده داور گرفتم‌خوردم‌ خوب نشدم‌ گفته باید عمل‌بشی. دوستانم‌بهم‌ گفت‌اگر عمل‌کنی فلج‌ میشی میفتی تو خونه من‌ترسیدم‌عجله نکردم ‌ـ به نظر شما عمل کنم‌ فلجمون نمیکنن‌‌ لطفا راهنمایی ام‌کن‌‌ ممنون‌ میشم
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان پنجشنبه ۲۴ آبان ۹۷( 2 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب
   بهتره قبل از اینکه عمل باز انجام بدین با متخصصین کلینیک درد مهرگان مشورت کنین ببینین میشه از عمل بسته بدون جراجی بهره ببرین یا نه
   لطفا با مدارکتون تشریف بیارین کلینیک
   با ما تماس بگیرین
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر