اوزون تراپی روشی بدون جراحی برای درمان درد زانو

0

اگر از دردهای مداوم زانو و کمر که گاهی امان از آدم می برد، کلافه شده اید، شما دقیقا جایی هستید که باید باشید. اگر در حال خواندن این مقاله هستید، به احتمال زیاد شما، پدر، مادر و یا اطرافیانتان دچار درد زانو شده اند. درد زانو که گاهی به صورت درد تیرکشنده، گاهی با احساس سنگینی پشت زانو و گاهی سوزن سوزن شدن همراه است. این دردها می تواند آنقدر شدید باشد، که سبب تلوتلو خوردن موقع راه رفتن و عدم حفط تعادل فرد شود.

خوب درک می کنم که شدت درد زانو می تواند تا حدی زیاد باشد که شب ها تا صبح از درد اشک بریزید!

و مدام…

مسکن هایی استفاده کنید که از یک طرف کمی درد را می خواباند و از طرف دیگر این نگرانی را در شما ایجاد می کند که:

نکند کلیه های من آسیب ببیند!

نگران نباشید من امروز می خواهم شما را با اوزن درمانی یا اوزون تراپی که همان جدیدترین روش درمان درد زانو است، آشنا کنم! اما قبل از اینکه در مورد اوزون درمانی صحبت کنیم، داستان زندگی یکی از بیماران را از زبان خودش با هم تماشا کنیم.

 اوزون تراپی یا اوزون درمانی

ازن تراپی یا اوزون درمانی به معنای استفاده از گاز اوزون در حیطه درمان انواع درد است که به صورت های مختلفی مانند اوزون تراپی زانو در درمان آرتروزها و گرفتگی های عضلانی و یا دیسک کمر، درمان زخم های دیابتی، عفونی و غیره استفاده می شود.

اوزون تراپی بر خلاف تصور عموم، مدتهاست در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و چند سالی است که در کشور ما نیز در حال انجام است و در دفترچه تعرفه های خدمات پزشکی ثبت شده است. فراموش نکنید ازن تراپی همون تزریق کورتون نیست!!!

پزشکان کلینیک درد مهرگان به سوالات شما پاسخ می دهند:

آیا اوزون تراپی درد دارد؟

اوزون تراپی توسط سرنگها یا نیدلهای ظریف و مخصوصی انجام میشود و قبل از تزریق همیشه بیحسی در محل تزریق میشود.

در کل درد آن معمولا به اندازه یک آمپول زدن ساده است! حتی کمتر!

اثرات اوزون تراپی موقتی است یا دایمی است؟

با توجه به مکانیسم اوزون که در بالا توضیح داده شد و خواص ترمیمی این گاز تغییراتی که در مفصل به وجود می آورد خاصیت درمانی و دایمی دارد.

آیا ازون درمانی به تنهایی کافی است یا در کنار سایر درمانها کاربرد دارد؟

قبل از پاسخ به این سوال باید دقت شود که آرتروز زانو یک بیماری پیشرونده است و یک درمان کامل درمانی است که علاوه بر از بین بردن علایم درد و ناراحتی ،باعث مقادیری ترمیم و بازسازی شده و جلوی روند بیماری را گرفته یا آن را کند کند.

بنابراین بهترین درمان یک برنامه چند وجهی شامل تزریقات داخل مفصلی (اوزون،ژل …) و همچنین اصلاح الگوی زندگی است. اصلاح الگوی زندگی شامل کاهش وزن (ویا حداقل جلوگیری از افزایش بیشتر وزن) و همچنین فیزیوتراپی خانگی است. برنامه فیزیوتراپی خانگی شامل ورزشها و نرمشهایی است که برای تقویت عضله چهار سر ران به بیمار آموخته میشود.

قیمت آمپول اوزون چقدر است؟

بر اساس قیمتها در سال 1396 هزینه اوزون تراپی برای هر زانو در هر جلسه دویست هزار تومان است(برای آرتروز زانو بین سه تا چهار جلسه احتیاج هست). هزینه اوزون تراپی برای دیسک کمر و سایر بیماریها پس از ویزیت و بررسی بیمار از لحاظ اینکه چه کاری قرار است انجام شود مشخص خواهد شد.

کلینیک چند تخصصی درمان درد مهرگان از جمله مراکز اوزون تراپی در تهران است که با تیمی متشکل از پزشکان متخصص و فوق تخصص به ارایه خدمات به مددجویان عزیز مبادرت دارد.

تعداد جلسات مورد نیاز چقدر است؟

پس از ویزیت و شرح حال مشخص خواهد شد، بسته به شدت درگیری وناتوانی. به طور میانگین ٤ جلسه برای اوزون تراپی لازم است.

آیا اوزون تراپی زانو عوارض دارد؟

گاز اوزون که در پزشکی با غلظت های خاص استفاده می شود هیچ عارضه سویی ندارد و مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا و وزارت محترم بهداشت می باشد.

اوزون چیست؟

اوزون شکل فعال اتم اکسیژن می باشد که در طبیعت در لایه های فوقانی جو زمین وجود داشته و برای کره زمین اثر حفاظتی دارد. اما امروزه بشر برای مقاصد گوناگون اوزون را تولید کرده و از آن استفاده می کند. هم استفاده های صنعتی و هم استفاده های پزشکی.

مصرف اوزون در پزشکی

از جمله استفاده های صنعتی می توان به سم زدایی و میکروب کشی و استریلیزاسیون (اوزون در غلظت های معین دارای خاصیت میکروب کشی و استریل کردن می باشد) اشاره کرد. در حیطه پزشکی نیز اوزون مدت هاست که وارد شده و از خواص منحصر به فرد آن در درمان بیماری های مختلف استفاده می شود.

حالا گاز اوزون تو پزشکی برای چی استفاده میشه؟

از جمله کاربردهای پزشکی گاز اوزون  به شرح زیر است:

استفاده در درمان آرتروز زانو و دیگر مفاصل

اوزون با خاصيت ضد التهابی خود باعث بهبود درد در مفصل شده و همچنین با بهبود اکسیژن رسانی و جریان خون باعث جلوگیری از تخریب بیشتر مفصل و کمک به بازسازی و ترمیم غضروف مفصلی می شود. پس دقت کنید که اوزون علاوه بر تسکین درد در آرتروز نقش درمان و عضروف ساز را نیز دارد.

کاهش التهاب مفاصل

کاهش التهابو بهبود انواع تاندونیتها، یورسیتها و آسیب های اطراف مفاصل

رفع اسپاسم و گرفتگی عضلات

برطرف کردن اسپاسم و گرفتگی عضلات و بهبود عملکرد عضلانی اسکلتی(برای افرادی که مکررا دچار گرفتگی عضلات وکمر درد هستند).

استفاده جهت زخم های دیابتی

تزریق گاز اوزون در مفصل دچار آرتروز و ساییدگی علاوه بر خاصیت تسکينی و از بین برنده درد، با مهار آنزیم های خورنده مفصل باعث جلوگیری از پیشرفت بیماری خواهد شد.

توجه داشته باشید که اوزون به کار رفته در پزشکی توسط دستگاه های مخصوص اوزون ساز پزشکی در غلظت های مشخص تولید شده و هیچگونه عارضه یا اثر سویی ندارد.

واژه اوزون تراپی (اوزون درمانی) به معنای استفاده از گاز اوزون در حیطه درمان است که به صورت های مختلفی مانند اوزون تراپی (اوزون درمانی) در درمان آرتروزها، گرفتگی های عضلانی و دیسک کمر، درمان زخم های دیابتی و عفونی و … در حال استفاده است.

هنوز بسیاری از پزشکان با اوزون تراپی آشنایی ندارند بنابراین وقتی شما در مورد اوزون از پزشکتان سوال می کنید ممکن است اطلاعات کافی در اختیارتان قرار نگیرد، پس اگر به دنبال نظر هستید همیشه از متخصصین مربوطه(فوق تخصص درمان درد،متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی) سوال کنید که چه تجربه حقیقی از درمان در دنیای واقعی دارند.

یک  نظر منفی بدون حقایق پشتیبان اثر بدی بر شما میگپذارد، اکنون که این متن را مطالعه میکنید بالغ بر 7000 نفر در اروپا در حال استفاده از اوزون تراپی هستند. اما متاسفانه هنوز بسیاری از سیستمهای درمانی به طور غم انگیزی از آن بی اطلاع هستند.به همین خاطر سعی کنید قبل از انتخاب روش درمانی اطلاعات خود را کامل کنید.

کاربرد اوزون تراپی در آرتروز زانو

آرتروز زانو یکی از عوامل مهم ایجاد درد زانو در سنین میانسالی به بعد است. ماهیت آرتروز زانو یک بیماری تخریبی مفصل است. به این صورت که در ابتدا با از بین رفتن تدریجی غضروف مفصلی(غضروفی که روی سطح استخوانها را پوشانده است)باعث ایجاد دردهای فعالیتی و سپس دردهای التهابی و فعالیتی به صورت توام میشود.

در موارد بسیار شدید و پیشرفته که مفصل کاملا تخریب میشود و شکل مفصل کاملا از بین رفته و تمامی درمانهای غیر جراحی بی نتیجه مانده است،درمان جراحی تعویض مفصل زانو توصیه میشود ولی اگر به هر علتی بیمار مورد مناسبی برای جراحی تعویض مفصل زانو نباشد (مراحل اولیه بیماری،سن خیلی کم یا خیلی زیاد،وجود بیماریهای همراه که امکان تحمل عوارض جراحی وجود نداشته باشد و یا امتناع بیمار از عمل جراحی) درمانهای غیر جراحی باید انجام بگیرد.

اوزون تراپی زانو از جمله درمانهای بسیار موثر برای آرتروز زانو می باشد. اوزون دقیقا در مفصل زانو چه می کند؟

اوزون در مفصل سه کار مهم انجام می دهد:

اول با خاصیت ضد التهابی قوی باعث از بین رفتن التهاب مفصل خواهد شد اهمیت موضوع در این است که در پروسه بیماری ارتروز، مفصل پر از مواد التهابی میشود ،این التهاب به نوبه خود باعث بدتر شدن سیر بیماری خواهد شد.

دوم اینکه اوزون با افزایش اکسیزن رسانی در مفصل باعث افزایش رگزایی در محل خواهد شد، این عوامل باعث ایجاد و تسریع پروسه ترمیم غضروف مفصلی میشود.

سوم اینکه اوزون با از بین بردن بعضی از مواد تخریبی که در پروسه آرتروز در مفصل فعال شده اند باعث توقف روند بیماری میشود.

به خاطر همین اوزون امروزه در دنیا از جمله درمانهای بسیار موثر برای آرتروز زانو در نظر گرفته میشود.

مراقبت های بعد از اوزون تراپی زانو

در ادامه به تعدادی از سوالات شایع پاسخ داده خواهد شد.

درمان دیسک کمر با اوزون تراپی

یکی از کاربردهای اوزون تراپی استفاده در درمان کمر درد های ناشی از بیرون زدگی دیسک بین مهره ای است.

اینکه آیا بیمار مورد مناسبی برای اوزون تراپی هست یا نه پس از بررسی بیمار یعنی معاینه فیزیکی و مدارک موجود مانند ام.آر.آی یا نوار عصب و عضله مشخص میشود.دقت کنید که همه بیمارانی که دچار بیرون زدگی دیسک کمر هستند مورد مناسبی برای اینکار به شمار نمیروند.

روش انجام کار به این صورت است که با استفاده از نیدلهای مخصوص و با راهنمایی دستگاه تصویر برداری (سی آرم فلوروسکوپی) گاز اوزون داخل دیسک بیرون زده تزریق خواهد شد. این گاز با اثر بر روی برخی از اجزای تشکیل دهنده دیسک بیرون زده باعث جمع شدن آن و برداشتن فشار دیسک از روی اعصاب نخاعی خواهد شد.اگر بیمار به درستی برای انجام این کار انتخاب شده باشد و کار توسط پزشک و تیم متبحر انجام شود نتایج بسیار خوبی به همراه خواهد داشت.

انجام اوزون تراپی برای درمان دیسک کمر در اتاق عمل سرپایی و در شرایط کاملا استریل انجام میشود.

اینکار بدون بیهوشی و توسط بیحی موضعی انجام میشود. احتیاج به بستری ندارد و چند ساعت پس از آن بیمار با پای خودش به منزل برخواهد گشت.

کاربرد اوزون در درمان تنگی کانال نخاعی

تنگی کانال نخاعی از جمله بیماریهایی است که باعث ایجاد محدودیت و ناتوانی در راه رفتن و همچنین علایم حسی در بیماران میشود. بیماران معمولا ذکر میکنند که علایمی مانند سنگینی پاها هنگام راه رفتتن یا نشستن دارند،همچنینی علایم حسی مانند گزگز و بیحسی،یخ شدن یا داغ شدن پاها و … ممکن است وجود داشته باشند.

تزریق گاز اوزون در اطراف اعصابی که از ناحیه نخاع خارج میشود در فواصل زمانی معین با از بین بردن التهاب باعث بهبود نسبی علایم خواهد شد. این درمان برای مراحل اولیه بیماری یا افرادی که به هر دلیل کاندید جراحی نیستند توصیه میشود. البته باید دقت شود که بیماریهای زیادی ممکن است به جز تنگی کانال نخاعی علایم بالا را ایجاد کند که قبل از شروع درمان باید تشخیص دقیق داده شود.

اوزون تراپی در ورزشکاران

ورزشکاران ممکن است به دفعات دچار آسیبهای تاندونی یا عضلانی و مفصلی شوند. همچنین عوارضی چون گرفتگیهای عضلانی نیز در این گروه شایع است. در مورد ورزشکاران اوزون درمانی به روند بازسازی و ترمیم آسیبها کمک شایانی خواهد کرد. کریستیانو رونالدو فوتبالیست معروف در سال 2016 برای درمان تاندونیت خود از اوزون تراپی کمک گرفت. البته گاهی اوقات از اوزون برای افزایش سطح انرژی و به اصطلاح دوپینگ در ورزشکاران استفاده میشود که موضوع این بحث نیست.

روش انجام اوزون تراپی

اوزون مورد استفاده در پزشکی توسط دستگاه های مخصوصی تولید میشود،این دستگاه ها معمولا کار پیچیده ای ندارند و اکسیژن را از منبع اکسیژن گرفته و به اوزون با غلظت خاصی تبدیل میکنند. اوزون تولید شده از دستگاه گرفته شده و توسط سرنگ در شرایط استریل به مفصل زانو تزریق میشود.

دستگاه اوزون تراپی :

دستگاه اوزون تراپی ژنراتوری است که اکسیزن را از کپسول اکسیژن گرفته و به اوزون تبدیل میکند. در واقع در همان لحظه تزریق بر اساس غلظتی که پزشک برای دستگاه تعریف میکند،دستگاه مخلوط اکسیژن و اوزون تحویل میددهد. نوع دستگاه اهمیت زیادی ندارد و نکته اصلی غلظتی از اوزون است که دستگاه باید تحویل دهد. امروزه تبلیغاتی که در مورد برندهای خاصی از دستگاه میشود بیشتر جنبه تجاری داشته و در پروسه درمان تاثیر ندارد.

# روش انجام اوزون تراپی زانو

معمولا کل پروسه برای هر زانو حدوود 10 دقیقه  طول میکشد. برای هر زانو بستگی به میزان درگیری تعداد جلسات متفاوت است.

قبل از انجام اوزون تراپی احتیاج به دارو یا ملاحظه خاصی ندارد.

در مورد بعد از تزریق نیز احتیاج به مراقبت خاصی وجود ندارد و شخص با پای خودش میرود و احتیاج به استراحت نیست.

# روش انجام برای دیسک کمر

اوزون درمانی کمر در اتاق عمل سر پایی،بدون بیهوشی یا احتیاج به بستری، توسط سوزن های باریک بلند ومخصوصی انجام میشود.

فواید اوزون تراپی 

فواید اوزون تراپی در مقایسه با سایر درمانهای غیر جراحی زیاد است که به مواردی از آن اشاره میکنیم:

1. اوزون با توجه به خواص ترمیمی فوق العاده ای که دارد جزو درمانهای بشیار موفقت آمیز در درمان آرتروز زانو است.

2. اوزون درمانی بدون عارضه است و اگر شخص هر روز نیز اوزون تزریق کند هیچ عارضه ای ندارد بنابراین بدون عارضه بودن دومین فایده عمده این روش درمانی است.

3. هزینه اوزون درمانی در مقایسه با سایر روشهای درمانی از جمله عمل جراحی بسیار پایین تر و به صرفه تر میباشد.

برای پرسش از دکتر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

 کلینیک درد مهرگان | درمان کمر درد و زانو درد

اوزون تراپی روشی بدون جراحی برای درمان درد زانو
3.5 (69.23%) 26 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مصطفی چهارشنبه ۲۸ فروردین ۹۸( 10 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.من زانوهام پرانتزی هست و الان ساییدگی زانو هم دارم .سنم سی سال.زانو ها هنگام خم شدن تق تق میکنن .و در عین حول درد شدیدی رو هنگام ایستادن حس میکنم.هنگام راه رفتن هم زانوهام تق تق میکند.میخواستم بدون ازون ب درد و درمان زانوهام کمک میکنه؟و همچنین هزینه ش رو بفرمایین.سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان چهارشنبه ۲۸ فروردین ۹۸( 10 ماه پیش)
   با سلام و احترام
   دوست عزیز با توجه به علائمی که ذکر کردین میتوانید ابتدا تا مدت دو‌ماه شروع به انجام ورزش های تقویتی عضلات زانو کنین و بعد در صورت عدم بهبودی با عکس رادیولوژی به‌متخصصین مرکز کلینیک درد مهرگان مراجعه کنید.
 • تصویر کاربر مجید شنبه ۲۵ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  مدت 10سال است که به این بیماری مبتلا هستم و بیشتردرناحیه ساق پا ولی خفیف اخیراقدری پیشرفت نموده و به آلت تناسلی رسیده آیا اوزون درمانی راه مناسبی برای درمان هست یاخیر؟
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان شنبه ۲۵ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام و عرض احترام
   متاسفانه در کلینیک درد مهرگان این کار رو انجام نمیدیم
 • تصویر کاربر سوزان شنبه ۲۵ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  مادرم درد شدید پا در قسمت ساق پا دارد و با توجه به اینکه پوکی استخوان دارد و آرتریت روماتوئید داشته که به مدت 15 ساله که تقریبا درمان شده این آمپول اوزون درمان انتخابی مناسبی هست یا نه؟
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان شنبه ۲۵ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام و عرض احترام
   التدا باید بررسی بشن تا ببینیم علت دقیق مشکلشون‌چیه
   در صورتیکه با اوزون قابل رفع باشه در خدمتتون هستیم
 • تصویر کاربر رضا شنبه ۲۵ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام عضله گاستروکنمیوس پشت ساق پام به علت سارکوم برداشته شده و چون فشار زیادی رو زانوم میاد خیلی درد دارم آیا اوزون میتونه به دردش کمک کنه
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان شنبه ۲۵ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام‌و عرض احترام
   اگه‌مشکل آرتروز بوجود اومده باشه بله
   اوزون‌کمکتون میکنه
 • تصویر کاربر فاطمه چهارشنبه ۲۲ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت شما بخیر من چند روز پیش مزاحم شدم نوبت گرفتم و آقای دکتر زحمت کشیدن ام آر ای کمر و گردن نوشتن می خواستم ببینم از این طریق با ارسال تصاویر می تونید به من جواب بدین که امکان اوزون تراپی وجود دارد یا خیر ؟
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان چهارشنبه ۲۲ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام و عرض احترام
   لطفا ام ار ای هاتون رو برای موبایل کلینیک بفرستین
   09352246718
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۲ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  درود بر شما، من هم ۴۵ سالم هستش، هم دیسک کمر و هم تنگی کانال نخاعی دارم، ممکن هستش بفرمایید از طریق ازن تراپی چطور میتونم مشکلم رو حل کنم؟ ارادتمند
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان چهارشنبه ۲۲ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام و عرض احترام
   باید با متخصصین جراح ستون فقرات ما مشاوره کنین تا بدونیم آیا تزریق براتون مفیده یا حتما باید جراحی بشین
 • تصویر کاربر فرهاد شنبه ۱۸ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام . من از خیلی وقت پیش کمر درد داشتم ولی دوسه روز که مراعات میکردم کمر دردم خوب میشد ولی این بار دو سه ماهه که کمر دردم گرفته و پای چپم هم از ناحیه ران و ساق درد داره رفتم دکتر ام ار ای گرفتم دکتر گفته که دیکس مهره پنج به نخاع فشار وارد میکنه باید حداقل یک ماه استراحت متلق بکنی . ایا میتونم از اوزون درمانی کمک بگیرم
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان شنبه ۱۸ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام و عرض احترام
   بله
   تزریق گاز اوزون داخل دیسک یا تزریق اپیدورال یا عمل لیزری به شما کمک میکنه
   بهتره متخصصین ما شما رو ببینن و نظر بدن
 • تصویر کاربر h شنبه ۶ بهمن ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  مادر غضروف های زانوش از بین رفته و تشخیص پزشکان متخصص تعویض مفصل زانو میباشد ایا اوزون تراپی تاثیری دارد؟
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان شنبه ۶ بهمن ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام و عرض ادب
   بهتره قبل از تعویض مفصل توسط متخصصین ما ویزیت بشن
   اگه چاره ای غیر از عمل نداشته باشن بهتون اطلاع داده میشه
   لطفا مدارکتون رو همراهتون بیارین
 • تصویر کاربر مهسا شنبه ۶ بهمن ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  مارد من 54 سالشه و از شدت زانو درد دچار مشکل شدید در راه رفتن هست دکتر بهش گفته بسیار بسیار جزیی آرتروز هست 15 جلسه هم فیزیوتراپی رفته ولی اصلا بهتر نشده آیا ازون تراپی کمک کننده هست ؟؟؟
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان شنبه ۶ بهمن ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام و عرض ادب
   اوزون تراپی خیلی کمکشون میکنه
   لطفا با ما تماس بگیرین
 • تصویر کاربر عباس سه شنبه ۱۸ دی ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  بابت پارگی رباط شانه می خواستم بپرسم ایا اوزن تراپی نتیجه ای دارد..
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان سه شنبه ۱۸ دی ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام و عرض ادب
   به تشخیص پزشکان متخصص کلینیک درد مهرگان ، ممکنه به دردتون بخوره
   لطفا با مدارکتون تشریف بیارین پزشکان متخصص ارتوپدی کلینیک درد مهرگان معاینه تون کنن
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر