اوزون تراپی روشی بدون جراحی برای درمان درد زانو

0

اگر از دردهای مداوم زانو و کمر که گاهی امان از آدم می برد، کلافه شده اید، شما دقیقا جایی هستید که باید باشید. اگر در حال خواندن این مقاله هستید، به احتمال زیاد شما، پدر، مادر و یا اطرافیانتان دچار درد زانو شده اند. درد زانو که گاهی به صورت درد تیرکشنده، گاهی با احساس سنگینی پشت زانو و گاهی سوزن سوزن شدن همراه است. این دردها می تواند آنقدر شدید باشد، که سبب تلوتلو خوردن موقع راه رفتن و عدم حفط تعادل فرد شود.

خوب درک می کنم که شدت درد زانو می تواند تا حدی زیاد باشد که شب ها تا صبح از درد اشک بریزید!

و مدام…

مسکن هایی استفاده کنید که از یک طرف کمی درد را می خواباند و از طرف دیگر این نگرانی را در شما ایجاد می کند که:

نکند کلیه های من آسیب ببیند!

نگران نباشید من امروز می خواهم شما را با اوزن درمانی یا اوزون تراپی که همان جدیدترین روش درمان درد زانو است، آشنا کنم! اما قبل از اینکه در مورد اوزون درمانی صحبت کنیم، داستان زندگی یکی از بیماران را از زبان خودش با هم تماشا کنیم.

 اوزون تراپی یا اوزون درمانی

ازن تراپی یا اوزون درمانی به معنای استفاده از گاز اوزون در حیطه درمان انواع درد است که به صورت های مختلفی مانند اوزون تراپی زانو در درمان آرتروزها و گرفتگی های عضلانی و یا دیسک کمر، درمان زخم های دیابتی، عفونی و غیره استفاده می شود.

اوزون تراپی بر خلاف تصور عموم، مدتهاست در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و چند سالی است که در کشور ما نیز در حال انجام است و در دفترچه تعرفه های خدمات پزشکی ثبت شده است. فراموش نکنید ازن تراپی همون تزریق کورتون نیست!!!

پزشکان کلینیک درد مهرگان به سوالات شما پاسخ می دهند:

آیا اوزون تراپی درد دارد؟

اوزون تراپی توسط سرنگها یا نیدلهای ظریف و مخصوصی انجام میشود و قبل از تزریق همیشه بیحسی در محل تزریق میشود.

در کل درد آن معمولا به اندازه یک آمپول زدن ساده است! حتی کمتر!

اثرات اوزون تراپی موقتی است یا دایمی است؟

با توجه به مکانیسم اوزون که در بالا توضیح داده شد و خواص ترمیمی این گاز تغییراتی که در مفصل به وجود می آورد خاصیت درمانی و دایمی دارد.

آیا ازون درمانی به تنهایی کافی است یا در کنار سایر درمانها کاربرد دارد؟

قبل از پاسخ به این سوال باید دقت شود که آرتروز زانو یک بیماری پیشرونده است و یک درمان کامل درمانی است که علاوه بر از بین بردن علایم درد و ناراحتی ،باعث مقادیری ترمیم و بازسازی شده و جلوی روند بیماری را گرفته یا آن را کند کند.

بنابراین بهترین درمان یک برنامه چند وجهی شامل تزریقات داخل مفصلی (اوزون،ژل …) و همچنین اصلاح الگوی زندگی است. اصلاح الگوی زندگی شامل کاهش وزن (ویا حداقل جلوگیری از افزایش بیشتر وزن) و همچنین فیزیوتراپی خانگی است. برنامه فیزیوتراپی خانگی شامل ورزشها و نرمشهایی است که برای تقویت عضله چهار سر ران به بیمار آموخته میشود.

قیمت آمپول اوزون چقدر است؟

بر اساس قیمتها در سال 1396 هزینه اوزون تراپی برای هر زانو در هر جلسه دویست هزار تومان است(برای آرتروز زانو بین سه تا چهار جلسه احتیاج هست). هزینه اوزون تراپی برای دیسک کمر و سایر بیماریها پس از ویزیت و بررسی بیمار از لحاظ اینکه چه کاری قرار است انجام شود مشخص خواهد شد.

کلینیک چند تخصصی درمان درد مهرگان از جمله مراکز اوزون تراپی در تهران است که با تیمی متشکل از پزشکان متخصص و فوق تخصص به ارایه خدمات به مددجویان عزیز مبادرت دارد.

تعداد جلسات مورد نیاز چقدر است؟

پس از ویزیت و شرح حال مشخص خواهد شد، بسته به شدت درگیری وناتوانی. به طور میانگین ٤ جلسه برای اوزون تراپی لازم است.

آیا اوزون تراپی زانو عوارض دارد؟

گاز اوزون که در پزشکی با غلظت های خاص استفاده می شود هیچ عارضه سویی ندارد و مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا و وزارت محترم بهداشت می باشد.

اوزون چیست؟

اوزون شکل فعال اتم اکسیژن می باشد که در طبیعت در لایه های فوقانی جو زمین وجود داشته و برای کره زمین اثر حفاظتی دارد. اما امروزه بشر برای مقاصد گوناگون اوزون را تولید کرده و از آن استفاده می کند. هم استفاده های صنعتی و هم استفاده های پزشکی.

مصرف اوزون در پزشکی

از جمله استفاده های صنعتی می توان به سم زدایی و میکروب کشی و استریلیزاسیون (اوزون در غلظت های معین دارای خاصیت میکروب کشی و استریل کردن می باشد) اشاره کرد. در حیطه پزشکی نیز اوزون مدت هاست که وارد شده و از خواص منحصر به فرد آن در درمان بیماری های مختلف استفاده می شود.

حالا گاز اوزون تو پزشکی برای چی استفاده میشه؟

از جمله کاربردهای پزشکی گاز اوزون  به شرح زیر است:

استفاده در درمان آرتروز زانو و دیگر مفاصل

اوزون با خاصيت ضد التهابی خود باعث بهبود درد در مفصل شده و همچنین با بهبود اکسیژن رسانی و جریان خون باعث جلوگیری از تخریب بیشتر مفصل و کمک به بازسازی و ترمیم غضروف مفصلی می شود. پس دقت کنید که اوزون علاوه بر تسکین درد در آرتروز نقش درمان و عضروف ساز را نیز دارد.

کاهش التهاب مفاصل

کاهش التهابو بهبود انواع تاندونیتها، یورسیتها و آسیب های اطراف مفاصل

رفع اسپاسم و گرفتگی عضلات

برطرف کردن اسپاسم و گرفتگی عضلات و بهبود عملکرد عضلانی اسکلتی(برای افرادی که مکررا دچار گرفتگی عضلات وکمر درد هستند).

استفاده جهت زخم های دیابتی

تزریق گاز اوزون در مفصل دچار آرتروز و ساییدگی علاوه بر خاصیت تسکينی و از بین برنده درد، با مهار آنزیم های خورنده مفصل باعث جلوگیری از پیشرفت بیماری خواهد شد.

توجه داشته باشید که اوزون به کار رفته در پزشکی توسط دستگاه های مخصوص اوزون ساز پزشکی در غلظت های مشخص تولید شده و هیچگونه عارضه یا اثر سویی ندارد.

واژه اوزون تراپی (اوزون درمانی) به معنای استفاده از گاز اوزون در حیطه درمان است که به صورت های مختلفی مانند اوزون تراپی (اوزون درمانی) در درمان آرتروزها، گرفتگی های عضلانی و دیسک کمر، درمان زخم های دیابتی و عفونی و … در حال استفاده است.

هنوز بسیاری از پزشکان با اوزون تراپی آشنایی ندارند بنابراین وقتی شما در مورد اوزون از پزشکتان سوال می کنید ممکن است اطلاعات کافی در اختیارتان قرار نگیرد، پس اگر به دنبال نظر هستید همیشه از متخصصین مربوطه(فوق تخصص درمان درد،متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی) سوال کنید که چه تجربه حقیقی از درمان در دنیای واقعی دارند.

یک  نظر منفی بدون حقایق پشتیبان اثر بدی بر شما میگپذارد، اکنون که این متن را مطالعه میکنید بالغ بر 7000 نفر در اروپا در حال استفاده از اوزون تراپی هستند. اما متاسفانه هنوز بسیاری از سیستمهای درمانی به طور غم انگیزی از آن بی اطلاع هستند.به همین خاطر سعی کنید قبل از انتخاب روش درمانی اطلاعات خود را کامل کنید.

کاربرد اوزون تراپی در آرتروز زانو

آرتروز زانو یکی از عوامل مهم ایجاد درد زانو در سنین میانسالی به بعد است. ماهیت آرتروز زانو یک بیماری تخریبی مفصل است. به این صورت که در ابتدا با از بین رفتن تدریجی غضروف مفصلی(غضروفی که روی سطح استخوانها را پوشانده است)باعث ایجاد دردهای فعالیتی و سپس دردهای التهابی و فعالیتی به صورت توام میشود.

در موارد بسیار شدید و پیشرفته که مفصل کاملا تخریب میشود و شکل مفصل کاملا از بین رفته و تمامی درمانهای غیر جراحی بی نتیجه مانده است،درمان جراحی تعویض مفصل زانو توصیه میشود ولی اگر به هر علتی بیمار مورد مناسبی برای جراحی تعویض مفصل زانو نباشد (مراحل اولیه بیماری،سن خیلی کم یا خیلی زیاد،وجود بیماریهای همراه که امکان تحمل عوارض جراحی وجود نداشته باشد و یا امتناع بیمار از عمل جراحی) درمانهای غیر جراحی باید انجام بگیرد.

اوزون تراپی زانو از جمله درمانهای بسیار موثر برای آرتروز زانو می باشد. اوزون دقیقا در مفصل زانو چه می کند؟

اوزون در مفصل سه کار مهم انجام می دهد:

اول با خاصیت ضد التهابی قوی باعث از بین رفتن التهاب مفصل خواهد شد اهمیت موضوع در این است که در پروسه بیماری ارتروز، مفصل پر از مواد التهابی میشود ،این التهاب به نوبه خود باعث بدتر شدن سیر بیماری خواهد شد.

دوم اینکه اوزون با افزایش اکسیزن رسانی در مفصل باعث افزایش رگزایی در محل خواهد شد، این عوامل باعث ایجاد و تسریع پروسه ترمیم غضروف مفصلی میشود.

سوم اینکه اوزون با از بین بردن بعضی از مواد تخریبی که در پروسه آرتروز در مفصل فعال شده اند باعث توقف روند بیماری میشود.

به خاطر همین اوزون امروزه در دنیا از جمله درمانهای بسیار موثر برای آرتروز زانو در نظر گرفته میشود.

مراقبت های بعد از اوزون تراپی زانو

در ادامه به تعدادی از سوالات شایع پاسخ داده خواهد شد.

درمان دیسک کمر با اوزون تراپی

یکی از کاربردهای اوزون تراپی استفاده در درمان کمر درد های ناشی از بیرون زدگی دیسک بین مهره ای است.

اینکه آیا بیمار مورد مناسبی برای اوزون تراپی هست یا نه پس از بررسی بیمار یعنی معاینه فیزیکی و مدارک موجود مانند ام.آر.آی یا نوار عصب و عضله مشخص میشود.دقت کنید که همه بیمارانی که دچار بیرون زدگی دیسک کمر هستند مورد مناسبی برای اینکار به شمار نمیروند.

روش انجام کار به این صورت است که با استفاده از نیدلهای مخصوص و با راهنمایی دستگاه تصویر برداری (سی آرم فلوروسکوپی) گاز اوزون داخل دیسک بیرون زده تزریق خواهد شد. این گاز با اثر بر روی برخی از اجزای تشکیل دهنده دیسک بیرون زده باعث جمع شدن آن و برداشتن فشار دیسک از روی اعصاب نخاعی خواهد شد.اگر بیمار به درستی برای انجام این کار انتخاب شده باشد و کار توسط پزشک و تیم متبحر انجام شود نتایج بسیار خوبی به همراه خواهد داشت.

انجام اوزون تراپی برای درمان دیسک کمر در اتاق عمل سرپایی و در شرایط کاملا استریل انجام میشود.

اینکار بدون بیهوشی و توسط بیحی موضعی انجام میشود. احتیاج به بستری ندارد و چند ساعت پس از آن بیمار با پای خودش به منزل برخواهد گشت.

کاربرد اوزون در درمان تنگی کانال نخاعی

تنگی کانال نخاعی از جمله بیماریهایی است که باعث ایجاد محدودیت و ناتوانی در راه رفتن و همچنین علایم حسی در بیماران میشود. بیماران معمولا ذکر میکنند که علایمی مانند سنگینی پاها هنگام راه رفتتن یا نشستن دارند،همچنینی علایم حسی مانند گزگز و بیحسی،یخ شدن یا داغ شدن پاها و … ممکن است وجود داشته باشند.

تزریق گاز اوزون در اطراف اعصابی که از ناحیه نخاع خارج میشود در فواصل زمانی معین با از بین بردن التهاب باعث بهبود نسبی علایم خواهد شد. این درمان برای مراحل اولیه بیماری یا افرادی که به هر دلیل کاندید جراحی نیستند توصیه میشود. البته باید دقت شود که بیماریهای زیادی ممکن است به جز تنگی کانال نخاعی علایم بالا را ایجاد کند که قبل از شروع درمان باید تشخیص دقیق داده شود.

اوزون تراپی در ورزشکاران

ورزشکاران ممکن است به دفعات دچار آسیبهای تاندونی یا عضلانی و مفصلی شوند. همچنین عوارضی چون گرفتگیهای عضلانی نیز در این گروه شایع است. در مورد ورزشکاران اوزون درمانی به روند بازسازی و ترمیم آسیبها کمک شایانی خواهد کرد. کریستیانو رونالدو فوتبالیست معروف در سال 2016 برای درمان تاندونیت خود از اوزون تراپی کمک گرفت. البته گاهی اوقات از اوزون برای افزایش سطح انرژی و به اصطلاح دوپینگ در ورزشکاران استفاده میشود که موضوع این بحث نیست.

روش انجام اوزون تراپی

اوزون مورد استفاده در پزشکی توسط دستگاه های مخصوصی تولید میشود،این دستگاه ها معمولا کار پیچیده ای ندارند و اکسیژن را از منبع اکسیژن گرفته و به اوزون با غلظت خاصی تبدیل میکنند. اوزون تولید شده از دستگاه گرفته شده و توسط سرنگ در شرایط استریل به مفصل زانو تزریق میشود.

دستگاه اوزون تراپی :

دستگاه اوزون تراپی ژنراتوری است که اکسیزن را از کپسول اکسیژن گرفته و به اوزون تبدیل میکند. در واقع در همان لحظه تزریق بر اساس غلظتی که پزشک برای دستگاه تعریف میکند،دستگاه مخلوط اکسیژن و اوزون تحویل میددهد. نوع دستگاه اهمیت زیادی ندارد و نکته اصلی غلظتی از اوزون است که دستگاه باید تحویل دهد. امروزه تبلیغاتی که در مورد برندهای خاصی از دستگاه میشود بیشتر جنبه تجاری داشته و در پروسه درمان تاثیر ندارد.

# روش انجام اوزون تراپی زانو

معمولا کل پروسه برای هر زانو حدوود 10 دقیقه  طول میکشد. برای هر زانو بستگی به میزان درگیری تعداد جلسات متفاوت است.

قبل از انجام اوزون تراپی احتیاج به دارو یا ملاحظه خاصی ندارد.

در مورد بعد از تزریق نیز احتیاج به مراقبت خاصی وجود ندارد و شخص با پای خودش میرود و احتیاج به استراحت نیست.

# روش انجام برای دیسک کمر

اوزون درمانی کمر در اتاق عمل سر پایی،بدون بیهوشی یا احتیاج به بستری، توسط سوزن های باریک بلند ومخصوصی انجام میشود.

فواید اوزون تراپی 

فواید اوزون تراپی در مقایسه با سایر درمانهای غیر جراحی زیاد است که به مواردی از آن اشاره میکنیم:

1. اوزون با توجه به خواص ترمیمی فوق العاده ای که دارد جزو درمانهای بشیار موفقت آمیز در درمان آرتروز زانو است.

2. اوزون درمانی بدون عارضه است و اگر شخص هر روز نیز اوزون تزریق کند هیچ عارضه ای ندارد بنابراین بدون عارضه بودن دومین فایده عمده این روش درمانی است.

3. هزینه اوزون درمانی در مقایسه با سایر روشهای درمانی از جمله عمل جراحی بسیار پایین تر و به صرفه تر میباشد.

برای پرسش از دکتر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

 کلینیک درد مهرگان | درمان کمر درد و زانو درد

اوزون تراپی روشی بدون جراحی برای درمان درد زانو
5 (100%) 1 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمدرضا سه شنبه ۱۸ دی ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من حدود ٢ هفته ميشه كه دست راستم و يه كم هم دست چپ انگشت ها و كف دست كمي درد مي كرد و فكر كردم ماله تاندون ها ومفاصل هست
  اما تقريبا ٣ روز هست كه ديدم دست راستم از كتف به پايين هم بعضي وقت ها كمي درد ميگيره
  الان دو روز هست كه گردنم از پشت كمي درد داره
  بعضي وقت ها و از پشت و شانه ها كمي گرفتي هست
  كه فكر كنم ارتروز گردن باشه
  من ورزش حرفه اي ميكنم
  ايا أوزون تراپي خوب هست
  و چند جلسه ميخواد
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان سه شنبه ۱۸ دی ۹۷( 3 ماه پیش)
   سلام و عرض احترام
   اگه مشکل از دیسک باشه ممکنه تزریق گاز اوزون کمکتون کنه
   اگر نیاز باشه متخصصین ما ممکنه لیزر انجام بدن یا اگه شدنی نباشه عمل باز میشین
   ابتدا باید توسط متخصصین کلینیک درد مهرگان ویزیت و معاینه بشین
 • تصویر کاربر احمد شنبه ۲۲ دی ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  پدرم درد در ناحیه لگن دارد یک تکه از استخوان سر قلقلی داخل لگن پریده ایا با ازون درست میشه
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان سه شنبه ۱۸ دی ۹۷( 3 ماه پیش)
   سلام و عرض احترام
   بعید میدونم با تزریق گاز اوزون شدنی باشه
   ولی میتونین با متخصصین جراح ارتوپد ما مشورت کنین
  2. تصویر کاربر احمد سه شنبه ۱۸ دی ۹۷( 3 ماه پیش)
   سلام چطوری میشه با متخصص ارتوپد شما صحبت کرد ممنون
  3. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان شنبه ۲۲ دی ۹۷( 3 ماه پیش)
   لطفا با کلینیک درد مهرگان تماس بگیرین
   02122873994
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر سالار جمعه ۷ دی ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و قت بخیر .مدت ۱ماه هست که درد شدید و التهاب در ماهیچه های دست . و کشاله ران احساس میکنم . ممنون میشم راهنمای بفرمایید
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان جمعه ۷ دی ۹۷( 3 ماه پیش)
   سلام و عرض احترام
   ابتدا باید معاینه بشین
   شابد دچار یه بیماری روماتولوژیک شده باشبن
   با ما تماس بگیرین
 • تصویر کاربر فیروز جمعه ۷ دی ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام مادر بنده ۸۱سالش میباشد که به تازه گی سخت راه میرود عکس زانو گرفته شده وتشخیص ۱۰جلسه فیزیو تراپی دادن .
  سوال بنده این است با ازونتراپی این سختی راه تا چه حد برداشته خواهد شد وهزینه اش چقدر میباشد. با تشکر
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان جمعه ۷ دی ۹۷( 3 ماه پیش)
   با عرض سلام و‌احترام
   ممکنه غبر از مشکل آرتروز زانو، دچار ضعف اعصاب کمری هم باشن که با توجه به سنشون ممکنه برگشت پذیر نباشه
   پس ابتدا باید معاینه شن‌تا تشخیص دقیقتر باشه
 • تصویر کاربر پويا شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من رباط صليبي ACL درصدي ازش پاره شده اين رو از جواب MRI تشخيص دادن و معاينات
  تو زانو تورم ندارم به اون صورتي كه زياد باشه و حالت غير طبيعي هم مشاهده نميشه
  فقط بعضي روزا احساس درد ميكنم يا وزنمو ميندازم روي زانوم يا دويدن درد ميگيره
  خواست نظرتون رو بدونم كه چي هست ايا با طول درمان بدون عمل جراحي امكان پيوند رباط صليبي ام هست يا خير؟؟مانند ازون تراپي
  يا روش هايي بجز جراحي
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 4 ماه پیش)
   سلام و عرض احترام
   بهتره که مدارکتون توسط متخصصین ارتوپدی کلینیک درد مهرگان ، آقای دکتر بدوحی یا آقای دکتر بیات رویت بشه
   اگه بشه با اوزون برطرفش میکنن
   و اگه نشه باید عملش کنن
   لطفا با ما تماس بگیرین
 • تصویر کاربر هدیه شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.مادرم 80 سال سن دارن .اما حاضر به تعویض مفصل زانو نیستند .درد شدیدی دارند .آیا اوزون تراپی می تواند برای ایشون مناسب باشد
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 4 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب
   احتمالا با توجه به سنشون آرتروز شدید دارن
   اگه به هبچ وجه نمیخان عمل کنن اورون‌ممکنه بهشون کمک کنه
   لطفا با ما تماس بگیرین
 • تصویر کاربر الهام دوشنبه ۱۲ آذر ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر

  مادربزرگم آرتروز شدید داره و سنش بالاس و پادرد خیلی اذیتش می کنه می خوام ببینم اوزون تراپی برای کاهش دردش مفید هست یا خیر؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان دوشنبه ۱۲ آذر ۹۷( 4 ماه پیش)
   سلام و عرض احترام
   برای آرتروز گرید ۱ تا ۳ اوزون تراپی بسیار موثره
   ولی اگه گرید چهار و کاندید تعویض مفصل باشن ممکنه جواب بده یا نده
   اگه آرتروز خیلی پیشرفته دارن و قصد تعویض مفصل ندارین با ما تماس بگیرین
 • تصویر کاربر الهام شنبه ۱۰ آذر ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر

  مادربزرگم آرتروز شدید داره و سنش بالاس و پادرد خیلی اذیتش می کنه می خوام ببینم اوزون تراپی برای کاهش دردش مفید هست یا خیر؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان شنبه ۱۰ آذر ۹۷( 4 ماه پیش)
   سلام
   وقتتون بخیر
   بهتره قبل از انجام‌عمل تعویض مفصل با پزشکان ما مشورت کنین
   اوزون تراپی در بسیاری از مواردی که پیشنهاد عمل داشتن و‌مخصوصا جوانترها بسیار مناسب و با پاسخهای عالی همراه بوده
 • تصویر کاربر هانی دوشنبه ۵ آذر ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید.مادر خانم من ۷۵ سالشه و آرتوروز شدید زانو داره.طوری که پاشو نمیتونه خم کنه.آیا اوزون تراپی کمکی بهش میکنه یا نه
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان دوشنبه ۵ آذر ۹۷( 4 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب
   اوزون تراپی در موارد خیلی زیادی از آرتروز زانو کمک کننده س
   مگه اینکه مراحل خیلی پیشرفته باشه که نیاز به تعویض مفصل داشته باشن
   لطفا با ما تماس بگیرین
 • تصویر کاربر الهام شنبه ۱۰ آذر ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام

  می خواستم بدونم اوزون تراپی برای ساییدگی لگن موثر هست؟

  با تشکر
  1. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان دوشنبه ۵ آذر ۹۷( 4 ماه پیش)
   سلام
   وقت بخیر
   بله
   متخصصین ارتوپدی کلینیک مهرگان از تزریق گاز اوزون برای بهبود آسیب لگنی هم استفاده میکنن
   لطفا با ما تماس بگیرین
  2. تصویر کاربر الهام دوشنبه ۵ آذر ۹۷( 4 ماه پیش)
   با سلام

   ممنون از پاسخگویی . فقط این که من مادرزادی دررفتگی لگن داشتم و با مراجعه به چند پزشک ساییدگی لگن تشخیص داده شده و گفتن باید تعویض مفصل انجام بشه می خوام ببینم امکان درمان با ازون تراپی هست؟ چند درصد خوب می شه

   سپاس
  3. تصویر کاربر کلینیک درد مهرگان شنبه ۱۰ آذر ۹۷( 4 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب
   برای شما اوزون تراپی ممکنه فقط حالت تسکین داشته باشه
   اما پیشنهاد میکنم تشریف بیارین کلینیک که متخصصین ارتوپدی ما آقای دکتر بدوحی و آقای دکتر بیات شما رو ببینن و نظر تخصصی بدن خدمتتون
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر