آسیب های استفاده از تلفن همراه

همان طور که همه ی ما میدانیم موبایل های هوشمند در صورت استفاده بیش از حد میتواند حتی باعث مرگ ما و هزاران آسیب شود.واضح است که استفاده از گوشی های همراه هوشمند هیچ وقت متوقف نمیشود و کاملا فراگیر است

یکی از جالبترین این آسیب ها طی بررسی افرادی که از گوشی های بزرگ‌سامسونگ استفاده میکنند ، دِفرم یا بد شکل شدن انگشت کوچک دستشان است. خیلی ها معتقدند که این کج شدن انگشت کوچک موقتی است ولی بسیاری از پزشکان هشدار سونامی‌بزرگی از بد شکلی در انگشتان دست بخصوص انگشت کوچک را داده اند.

از آسیب های دیگر، تکِ نِک Tech Neck که اگر بخواهیم ترجمه کنییم میشود تکنولوژی گردن که از این اسم‌جالب و کمی عجیب‌میتوان حدس زد که باعث بروز مشکل در کجا میشود. همین که افراد حین استفاده از گوشی همراهشان سرشان را به سمت پایین خم میکنند ، باعث تحمیل وزن بسیار سنگینی بروی گردن و دیسک های گردنیشان میشوند.

“کمر درد” از آسیب های شایع در تمامی سنین بلا استثنا است، چرا که امروز شاهد نشستن های نادرست حین استفاده از کامپیوتر و لپ تاپ ، ولو شدن روی صندلی و مبل حین استفاده از گوشی همراه هستیم و همین بد نشستن ها به مرور زمان باعث آسیب جدی به دیسک های کمری میشود.

حتما در پُست های فبلی ما سندرم تونل کارپال را شنیده اید ، نه تنها سندرم تونل کارپال هم در اثر استفاده زیاد لپ تاپ و تایپ طولانی ایجاد میشود ، بلکه سندرم تونل کوبیتال ، هم بسیار دیده میشود.در سندرم تونل کوبیتال در اثر گذاشتن آرنج روی میز و دسته ی مبل و سطوح دیگر حین استفاده ار گوشی و لپ تاپ و … عصب آرنج تحت فشار قرار میگیرد وبه مرور زمان آسیب جدی میبیند.

در كلينيك درد مهرگان متخصصين درد، فوق تخصص درمان درد، طب فيزيكي و توانبخشي، اورتوپد و جراح مفاصل ، متخصص جراحي مغز و اعصاب و ستون فقرات ، فوق تخصص روماتولوژي حضور داشته و در حال ارائه خدمات به مراجعين محترم ميباشند.

محبوب‌ترین مقالات