بی حسی اپیدورال

بی حسی اپیدورال چیست؟

5/5 - (1 امتیاز)

بی حسی اپیدورال دارویی است که برای بی حس کردن شما استفاده می شود تا در حین جراحی احساس درد نکنید. بی حسی اپیدورال به قسمت پایین کمر شما تزریق می شود. ممکن است برای زایمان یا برای جراحی لگن یا پا به این مورد نیاز داشته باشید. بسته به جراحی ممکن است از ناحیه کمر یا خط نوک سینه بی حس شده باشید.

برای مشاهده ویدیوهای بیشتر در این زمینه به کانال آپارات کلینیک درد مهرگان سر بزنید.

فرآیند تزریق اپیدورال

فرآیند تزریق اپیدورال شامل مراحل قبل، حین و بعد از تزریق می باشد. این مراحل را در ذیل با هم مرور می کنیم.

آمادگی برای بی حسی اپیدورال

اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان تا به حال مشکل بی حسی داشته اید، به پزشک خود اطلاع دهید. ترتیبی دهید که کسی شما را به خانه برساند. اگر بتوانید بعد از بی حسی، کسی را بخواهید که 24 ساعت در کنار شما بماند، بهتر است. در مورد تمام داروهایی که مصرف می کنید، از جمله ویتامین ها و گیاهان دارویی، به پزشک خود بگویید. او قبل از بی حسی اپیدورال به شما می گوید که کدام داروها را مصرف کنید یا نخورید. او ممکن است به شما بگوید که 8 ساعت قبل از دریافت چیزی نخورید یا ننوشید.

اتفاقات حین بی حسی اپیدورال

پزشک بی حسی شما یک کاتتر (لوله کوچک) را در پشت شما قرار می دهد. پایین تنه شما بی حس خواهد شد. ممکن است بتوانید پاهای خود را حرکت دهید، اما نباید احساس درد کنید. ممکن است 10 یا 20 دقیقه طول بکشد تا اینکه در اثر دارو احساس بی حسی کنید.

اتفاقات بعد از بی حسی اپیدورال

در صورت نیاز، کاتتر در جای خود باقی می ماند تا داروی بیشتری را به شما برساند. شما را به اتاقی می برند تا زمانی که بی حسی از بین برود می توانید در آن استراحت کنید. ممکن است برای مدت کوتاهی پس از عمل حالت تهوع یا سرگیجه داشته باشید.

خطرات بی حسی اپیدورال

علیرغم نادر بودن عوارض زیر، ممکن است بعد از عمل سردرد شدید داشته باشید. ممکن است به بی حسی واکنش آلرژیک داشته باشید. ممکن است در ستون فقرات خود خونریزی داشته باشید. فشار خون شما ممکن است خیلی پایین بیاید یا ممکن است تشنج داشته باشید. این دارو می تواند شما را بالای کمر بی حس کند. این ممکن است باعث تهوع یا مشکل در تنفس شود. ممکن است در ادرار کردن مشکل داشته باشید. بی حسی ممکن است باعث آسیب عصبی شود. این ممکن است منجر به بی حسی یا درد طولانی مدت شود. ممکن است به مننژیت (عفونت مغزی) مبتلا شوید. این می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

بی حس شدن اپیدورال

مراقبت

شما حق دارید به برنامه ریزی مراقبت خود کمک کنید. درباره وضعیت سلامتی خود و نحوه درمان آن بیاموزید. گزینه های درمانی را با پزشک بی حسی خود بحث کنید تا تصمیم بگیرید که چه مراقبت هایی را می خواهید دریافت کنید. شما همیشه حق دارید از درمان امتناع کنید. اطلاعات فوق تنها یک کمک آموزشی است. این به عنوان توصیه پزشکی برای شرایط یا درمان های فردی در نظر گرفته نشده است. قبل از پیروی از هر رژیم پزشکی با پزشک، پرستار یا داروساز خود صحبت کنید تا ببینید آیا برای شما ایمن و مؤثر است یا خیر.

هزینه تزریق استروئید

برای اطلاع از قیمت تزریق اپیدورال با شماره ثابت ۰۲۱۲۲۸۷۳۹۹۴ و یا شماره همراه ۰۹۳۵۲۲۴۶۷۱۸ تماس بگیرید. ما با کیفیت ترین و ارزانترین قیمت تزریق اپیدورال را به شما پیشنهاد می کنیم.

دکتر مجید نجفی، مدیر کلینیک درد مهرگان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن