تزریق اپیدورال استروئید

تزریق اپیدورال استروئید و نحوه عملکرد

5/5 - (1 امتیاز)

تزریق اپیدورال استروئید، کورتون ها را مستقیماً به فضای اپیدورال در ستون فقرات می رساند. گاهی اوقات از مایع اضافی بی حس کننده موضعی یا نرمال سالین استفاده می شود. این مایع برای کمک به شستشوی ناحیه واسطه های التهابی که می تواند منبع درد باشد، مصرف می شود.

فضای اپیدورال کیسه دورال را احاطه کرده و حاوی بافت چربی و عروق خونی کوچک است. کیسه دورال طناب نخاعی، ریشه های عصبی و مایع مغزی نخاعی (مایع محل قرارگیری ریشه های عصبی) را احاطه کرده است. به طور کلی، محلولی حاوی کورتون (استروئید) با بی حس کننده موضعی (لیدوکائین یا بوپیواکائین) و یا سالین استفاده می شود.

یک کورتون یا کورتیزون یا استروئید معمولاً به عنوان یک عامل ضد التهابی تزریق می شود. التهاب جزء مشترک بسیاری از بیماری های ستون فقرات کمری است و کاهش التهاب به کاهش درد کمک می کند. تریامسینولون استونید، دگزامتازون و متیل پردنیزولون استات معمولاً از کورتون هایی ست که استفاده می شود.

لیدوکائین (همچنین به نام زایلوکائین) یک بی حس کننده موضعی سریع الاثر است. این بی حس کننده برای تسکین موقت درد استفاده می شود. بوپیواکائین، دارویی با اثر طولانی تر نیز می تواند استفاده شود. این بی حس کننده های موضعی عمدتاً برای تسکین درد استفاده می شوند. اما به عنوان رقیق کردن عوامل شیمیایی یا ایمنی که باعث التهاب می شوند، هم عمل می کنند.

در تزریق استروئید از محلول نمک برای رقیق کردن بی حس کننده موضعی یا به عنوان یک عامل شستشو برای رقیق کردن عوامل شیمیایی یا ایمنی که باعث التهاب می شوند استفاده می شود.

کنترل التهاب با تزریق کورتون در فضای اپیدورال

به عقیده پزشکان فوق تخصص درد و پزشکان جراح ستون فقرات کلینیک درد مهرگان تزریق استروئید همراه با اوزون تراپی اغلب برای درمان درد رادیکولار استفاده می شود، که سیاتیک نیز نامیده می شود، که دردی است که از محل یک عصب فشرده شده در قسمت پایین کمر به ناحیه ای از بدن که با آن عصب هم تراز است، مانند پشت ساق پا منتشر می شود. یا با استفاده از مواد شیمیایی التهابی (به عنوان مثال، ماده P، PLA2، اسید آراشیدونیک، TNF-α، IL-1، و پروستاگلاندین E2) و واسطه های ایمنی می توانند باعث درد شوند و با مشکلات شایع کمر، مانند فتق دیسک کمر یا آرتریت مفصل فاست مرتبط هستند. این شرایط، و همچنین بسیاری دیگر، باعث التهاب می شود که به نوبه خود می تواند باعث تحریک و تورم قابل توجه ریشه عصبی شود.

جهت مشاهده کلیپ های بیشتر در این زمینه به کانال آپارات کلینیک درد مهرگان سر بزنید.
تزریق استروئید و کورتون ها پاسخ التهابی ناشی از منابع شیمیایی و مکانیکی درد را مهار می کنند. کورتون ها همچنین بر فعالیت سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارند و واکنش آن را به التهاب مرتبط با آسیب عصبی یا بافتی کاهش می دهند. پاسخ ایمنی طبیعی زمانی است که بدن گلبول های سفید و مواد شیمیایی تولید می کند تا از خود در برابر عفونت و مواد خارجی مانند باکتری ها و ویروس ها محافظت کند. مهار پاسخ ایمنی با تزریق اپیدورال استروئید می تواند درد همراه با التهاب را کاهش دهد.

تزریق اپیدورال ارزان

برای اطلاع از قیمت تزریق اپیدورال با شماره ثابت ۰۲۱۲۲۸۷۳۹۹۴ و یا شماره همراه  ۰۹۳۵۲۲۴۶۷۱۸ تماس بگیرید. ما با کیفیت ترین و ارزانترین قیمت تزریق اپیدورال را به شما پیشنهاد می کنیم.

دکتر مجید نجفی، مدیر کلینیک درد مهرگان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن