تزریق کورتون در اطراف زانو

تزریق کورتون و ارتباط آن با کاهش درد

5/5 - (1 امتیاز)

تزریق کورتون به صورت داخل مفصلی یا تزریق اطراف بافتها و تاندونهای آسیب دیده می باشد. این روش سالیان متمادی بعنوان روشی موثر در کاهش درد و التهاب و درمان بیماران مبتلا به دردهای عضلانی اسکلتی کاربرد داشته و دارد.

کورتون بعنوان یک داروی جادویی امروزه در بسیاری از درمانهای پزشکی جایگاه بی رقیبی دارد. بندرت داروهای دیگر توانسته اند جایگزین مناسبی برای درمان با این داروی نه چندان سالم باشند. افزایش فشار خون، بالا رفتن قند خون، ضایعات پوستی، مشکلات قلبی، چشمی و نارسایی غده فوق کلیوی از عوارض تزریق کورتون هستند. این عوارض معمولا در مصرف مزمن این دارو ایجاد می شوند.

آنچه در این مقاله می خوانید

جایگزین تزریق کورتون

تلاشهای پزشکی بر یافتن جایگزین های موثر برای این دارو به جهت نحوه تزریق کورتون، استفاده از گاز اوزون را بعنوان روشی سالم در درمان دردهای مفصلی و عضلانی مطرح نموده است. استفاده از این گاز در پزشکی از حدود سی سال پیش در درمان بیماریهای مقاوم گوارشی شروع شد. امروزه از این گاز در درمان بسیاری از بیماریها، بهبودی زخم های مقاوم به درمان و درمان عفونت های مقاوم استفاده می شود.

  • آیا در شانه هایتان درد دارید؟
  • قادر به چرخش کامل بازوها و شانه ها نیستید؟
  • آیا اخیرا متوجه محدودیت حرکتی شانه هایتان شده اید؟

علائم پر اهمیت

التهاب ایجاد شده در شانه باعث درد شدید به همراه محدودیت چرخش شانه و بالا آوردن دست ها می شود.

شانه ها از به هم پیوستن سه استخوان تشکیل می شود و اینها توسط غلافی بهم‌ وصل اند در صورتی که این غلاف خشک و ضخیم شود، علائم فوق را بروز می دهد.

اوایل فرد درد خفیف دارد، به مرور زمان حتی دردهای شبانه نیز به سراغ فرد می آید و در مرحله ی پیشرفته تر، محدودیت حرکت شانه و بالا آوردن دست ها و عدم توانایی به پشت گوش بردن دست ها نمایان می شود.

در درمان های شانه های یخ زده و در مراحل اولیه توصیه به مصرف مسکن ها و داروهای ضد التهابی مثل ایبوبروفن می شود. سپس انجام ورزش های مناسب جهت تقویت عضلات و در صورتی که با مصرف داروها علائم برطرف نشد، انجام فیزیوتراپی کمک کننده است. در بسیاری از موارد یکی از موثرترین روش ها «تزریق مستقیم داروی ضد التهابی» به داخل غلاف ضخیم و خشک شده است که باعث کاهش التهاب و درد و باز شدن این خشکی می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن