فرآیند تزریق اپیدورال

فرآیند تزریق اپیدورال

5/5 - (1 امتیاز)

فرآیند تزریق اپیدورال شامل مراحل قبل، حین و بعد از تزریق می باشد. اما تزریق اپیدورال چیست؟ تزریق اپیدورال روشی برای تزریق داروی کورتون به فضای اپیدورال است. فضای اپیدورال بین نخاع و مهره ها قرار دارد. کورتون ها التهاب و تجمع مایع در ستون فقرات را کاهش می دهند که ممکن است باعث بهبود درد شود. ممکن است همراه با استروئیدها به شما داروی مسکن داده شود.

فرآیند قبل از تزریق

پزشک فوق تخصص درد یا جراح ستون فقرات کلینیک درد مهرگان، با شما در مورد چگونگی آماده شدن برای عمل خود صحبت خواهد کرد. او به شما خواهد گفت که چه داروهایی را در روز عمل مصرف کنید یا نخورید. ممکن است لازم باشد چند روز قبل از عمل، مصرف داروهای رقیق کننده خون یا سایر داروها را متوقف کنید. ممکن است لازم باشد داروهای دیابتی را که در روز انجام می دهید تنظیم کنید. کورتون ها می توانند سطح قند خون شما را افزایش دهند. وقتی مرخص می شوید، ترتیبی دهید که شخصی شما را به خانه برساند.

اپیدورال استروئید حین انجام

حین تزریق اپیدورال اقدامات زیر صورت می گیرد:

  • اولین مرحله بی حسی می باشد. اما بی حسی اپیدورال چیست؟ برای بی حس کردن ناحیه عمل دارویی به شما داده می شود. شما برای این عمل بیدار خواهید بود، اما دردی احساس نخواهید کرد. همچنین ممکن است دارویی برای کمک به آرامش به شما داده شود. مایع کنتراست برای کمک به پزشک شما برای دیدن بهتر منطقه استفاده می شود. اگر تا به حال واکنش آلرژیک به مایع کنتراست داشته اید، به پزشک خود اطلاع دهید.
  • ممکن است پزشک شما سوزن را در ناحیه گردن، پشت یا ناحیه دنبالچه قرار دهد. او ممکن است دارو را در کنار اعصابی که باعث درد شما شده اند تزریق کند. او ممکن است دارو را به ناحیه بزرگتری از فضای اپیدورال تزریق کند. این به گسترش دارو به اعصاب بیشتر کمک می کند. پزشک فوق تخصص درد شما از فلوروسکوپ برای کمک به هدایت سوزن به محل مناسب استفاده می کند. فلوروسکوپ نوعی اشعه ایکس است. پس از انجام عمل، بانداژی روی محل تزریق اپیدورال گذاشته می شود تا از عفونت جلوگیری شود.

فرآیند تزریق اپیدورال بعد از انجام

برای جلوگیری از عفونت، روی محل تزریق اپیدورال بانداژ خواهید داشت. پزشک فوق تخصص درد کلینیک درد مهرگان به شما می گوید چه زمانی می توانید حمام کنید. و چه موقع قادر خواهید بود به خانه بروید.

چرا تزریق اپیدورال؟

اما چرا تزریق اپیدورال؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است ویدیوی زیر را تا آخر مشاهده کنید.

برای مشاهده ویدیوهای بیشتر در این زمینه به کانال آپارات کلینیک درد مهرگان سر بزنید.

خطرات تزریق اپیدورال

علیرغم اینکه این خطرات بسیار نادر است ممکن است آسیب عصبی یا فلج موقت یا دائمی داشته باشید. ممکن است خونریزی داشته باشید یا به یک عفونت جدی مانند مننژیت (تورم پرده های مغز) مبتلا شوید. آبسه نیز ممکن است ایجاد شود. آبسه ناحیه ای پر از چرک در زیر پوست است. ممکن است برای رفع آبسه نیاز به جراحی داشته باشید. ممکن است تشنج، اضطراب یا مشکل خواب داشته باشید. اگر مرد هستید، ممکن است اختلال نعوظ موقت داشته باشید (نعوظ نداشته باشید).

قرارداد مراقبت

برای اطمینان خاطر از نتایج تزریق اپیدورال شما حق دارید به برنامه ریزی مراقبت خود قبل، حین و بعد از تزریق اپیدورال کمک کنید. درباره وضعیت سلامتی خود و نحوه درمان آن بیاموزید. گزینه های درمانی را با پزشکان خود بحث کنید تا تصمیم بگیرید که چه مراقبت هایی را می خواهید دریافت کنید. شما همیشه حق دارید از درمان امتناع کنید. اطلاعات فوق تنها یک کمک آموزشی است. این به عنوان توصیه پزشکی برای شرایط یا درمان های فردی در نظر گرفته نشده است. قبل از پیروی از هر رژیم پزشکی با پزشک، پرستار یا داروساز خود صحبت کنید تا ببینید آیا برای شما ایمن و مؤثر است یا خیر.

قیمت تزریق اپیدورال

برای اطلاع از قیمت تزریق اپیدورال با شماره ثابت ۰۲۱۲۲۸۷۳۹۹۴ و یا شماره همراه ۰۹۳۵۲۲۴۶۷۱۸ تماس بگیرید. ما با کیفیت ترین و ارزانترین قیمت تزریق اپیدورال را به شما پیشنهاد می کنیم.

دکتر مجید نجفی، مدیر کلینیک درد مهرگان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن